Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nis punën komisioni i Reformës Zgjedhore

Nga Media 0

Kryesohet nga Bashkim Fino i PD-së dhe Oerd Bylykbashi i PD

Komisioni për reformën zgjedhore, startoi sot punën për ndryshimet në kodin zgjedhor. Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, ishte i pranishëm në mbledhjen e kosntituimit të këtij komisioni nga ku kërkoi që të ecet me hapa të shpejtë e pa zvarritje  për refomën zgjehdore

Komisioni i posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore, do të drejtohet nga deputeti socilaist Bashkim Fino dhe ai i PD-së, Oerd Bylykbashi. Bashkëkryetari demokrat, Oerd Bylykbashi vuri theksin tek zgjidhja e problemit madhor i vënë re në proceset e deritanishme të  zgjedhjeve, blerja e votës.

Gjatë orëve të pasdites së të hënës, është parashikuar edhe një mbledhje e Komisionit të posaçëm për Reformën në Drejtësi, e para që pas mbërritjes së raportit përfundimtar nga ekspertët e Venecias.

Deputetët e PD-së do të jenë pjesë e këtyre dy komisioneve referuar rnëdsisë që ato kanë, duke lënë pas bojkotin sipas vendimit të marrë në grupin parlamenmtatr demokrat.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej