- Advertisement -

TAG

Bashkim Fino

Humbi jetën dy ditë më parë, KQZ heq nga lista e emrin e Bashkim Finos

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hequr emrin e Bashkim Finos nga fleta e votimit për qarkun e Fierit. Mësohet se meqë Kodi Zgjedhor nuk lejon...

Për Bashkimin dhe ëngjëllin e tij mbrojtës

Nga Ilir Babaramo Bashkim Fino u përcoll për në banesën e fundit me një procesion, ku u bashkuan lotët e familjes, dashuria e miqve dhe...

Ambasada e SHBA mesazh ngushëllues për vdekjen e Bashkim Finos: Kontribut në proceset ligjbërëse, do kujtohet për udhëheqjen në moshë të re

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-kryeministrit Bashkim Fino, i cili ndërroi jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi...

Humbi jetën nga COVID-19, Fino një ditë më parë humbi nënën

Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe deputeti socialist Bashkim Fino u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare. Ai ishte prekur nga COVID-19 prej disa ditësh dhe...

Flamuri shqiptar ulet në gjysmë shtizë në Presidencë në nder të Bashkim Finos

Flamuri kombëtar në institucionin e Presidentit të Republikës ulet në gjysmë shtizë në nderim të të ndjerit Bashkim Fino, Kryeministër i Qeverisë së Pajtimit...

Humbi betejën me COVID, Ramush Haradinaj: U prehsh në paqe Bashkim Fino

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj iu është bashkuar reagimeve për vdekjen e deputetit shqiptar, Bashkim Fino. Përmes një mesazhi në Facebook, Haradinaj thekson se Fino...

Ndërron jetë ish-kryeministri Bashkim Fino

Ndërron jetë në moshën 59-vjeçare deputeti socialist, ish-kryeministri i Shqipërisë Bashkim Fino. Ai ishte prekur nga COVID-19 prej disa ditësh dhe gjendja e tij ishte...

Ndarja nga jeta e Bashkim Finos, Rama: Ditë zie, sot aktivitetet tona elektorale do të ndalen

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një mesazhi ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit Bashkim Fino. Fino ishte prekur nga COVID-19 prej disa ditësh...

Komisioni Ligjeve rrëzon dekretin për Pushtetin Vendor/ Fino: Meta e ka personale me mua

Komisioni Ligjeve ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta që ktheu për rishqyrtim në Kuvend ndryshimet në ligjin për Pushtetin Vendor. I pranishëm në Komision,...

Rregullorja e Kuvendit/ Fino: Duhet të flasim për ligje të veçanta

Në mbledhjen e sotme në Komisionin Parlamentar të Ligjeve është diskutuar mbi propozimet për ndryshimet në rregulloren e Kuvendit të Shqipërisë. Deputeti i majtë, Bashkim...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -