- Advertisement -

TAG

komisioni i reformes zgjedhore

Balla: Gati për ngritjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore, “Venecia” të japë përgjigje urgjente në dhjetor

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi se është bërë gati puna për ngritjen e komisionit të Reformës Zgjedhore, ndërsa pohoi se...

Shoqata për Kulturë Demokratike: Komisioni i Zgjedhores të bejë transparencën mbi draftin e diskutuar me ekspertët e palëve politike

Shoqata për Kulturë Demokratike i bën thirrje Komisionit të Reformës Zgjedhore të bejë transparencën mbi draftin e diskutuar me ekspertët e palëve politike. Gjithashtu Shoqata për...

Gjiknuri: PD nuk ka paraqitur asnjë propozim për Reformën Zgjedhore

Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri tha se fokusi kryesor i këtij komisioni është zbatimi i rekomandimeve të OSBE-Ohdir...

PD nuk dërgon vëzhgues në komisionin për Reformën Zgjedhore

Partia Demokratike ka vendosur të mos çojë vëzhgues në komisionin për Reformën Zgjedhore. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi thotë se komisioni i Reformës...

Reforma zgjedhore, shtyhet për seancën tjetër kërkesa e PS-së

Shtyhet për seancën tjetër kërkesa e Partisë Socialiste për afatin e komisionit të reformës zgjedhore. PS kërkoi shtyrjen e Komisionit të Reformës zgjedhore më 28...

KVV: Komisioni i Reformës Zgjedhore të paraqesë menjëherë grupin e ekspertëve të përfshirë në Reformën Zgjedhore

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë (KVV), si një ndër aktorët e shoqërisë civile ka ndjekur pa ndalesë ecurinë e punës se Komisionit të Reformës Zgjedhore. Me...

Reforma zgjedhore/ OSBE: Tepër vonë për ndryshime në Kod, jo votim elektronik dhe lista të hapura

Vëzhguesi kryesor i zgjedhjeve OSBE/ODIR ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për të realizuar në zgjedhjet e qershorit, votimin dhe numërimin elektronik. Gjithashtu OSBE/ODIR...

Shpëtim Idrizi: Zvarritja e qëllimshme e Reformës Zgjedhore

“Komisioni të mos mblidhej një herë në 3 muaj, por dy herë në javë me qëllim përshpejtimin e punës për çështjet më sensitive.” Kryetari i...

Vasili: Listat e hapura praktikë europiane, do t’i propozoj në komisionin e reformës zgjedhore

  Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili shprehet  i vendosur për të çuar përpara listat e hapura për deputetë. Gjatë...

Taulant Balla zë vendin e Bashkim Finos

Taulant Balla do të jetë deputeti që do zërë vendin e Bashkim Finos në Komisionin e Reformës Zgjedhore që pritet të ndryshojë edhe Kodin...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -