Mrekullia Ranieri vazhdon…

Duhet të lëçisni

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Kjo që po ndodh në Angli është e pabesueshme. Leiçesteri i vogël është shumë pranë titullit kampion në Premier League. Askush nuk e kishte menduar më parë, madje u cilësua mrekulli edhe fakti që po udhëhiqte një pjesë të kampionatit dhe jo më të ruante të njëjtin ritëm. Klaudio Ranieri është munduar gjithmonë ta mbajë skuadrën me këmbë në tokë, madje pas fitores së javës së kaluar ka thënë gjatë konferencës për shtyp që skuadra e tij është pranë kualifikimit në Champions League dhe vetëm kaq. Ndërsa sot ka derdhur lot duke thënë: “Nuk mund ta spiegoj se çfarë jam duke ndjerë këto ditë”. “Dhelprat” e tij kanë arritur fitoren e rradhës në transfertën e Sanderlendit, skaudër që po lufton për t’i shpëtuar rënies me dy gola nga bomberi Xhemi Vardi. “E dinim që sot do të ishte shumë e vështirë dhe kjo ishte normale, për vetë objektivin që i ka mbetur Sanderlendit. Edhe për këtë fakt jam i lumtur për këto tri pikë”, ka thënë trajneri roman për mikrofonin e BBC. Edhe pesë javë përpara përfundimit të edicionit, Leiçester vazhdon të jetë shtatë pikë larg nga Totenhem i vendit të dytë, që po sot shkatërroi Mançesterin e Van Galit me rezultatin 3-0.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...