- Advertisement -

TAG

Angli

Kur udhëheqësi jep urdhër që peshqit të shkojnë vetë në tigan për 100 ditë

Fytyra e perëndisë  romake "Neptun" është shfaqur mbi muret e portit në bregdetin Sussex, në Angli, gjatë një stuhie. Në dallgë vërehet fytyra e perëndisë...

Anglia në gjysmëfinale të EURO 2020, triumfon pa mëshirë me Ukrainën (film)

Anglia në gjysmëfinale të EURO 2020, për herë të tretë në histori, pasi mposhtën me rezultatin 4-0 Ukrainën. Tashmë Kombëtarja e “Tre Luanëve” ka...

Të gjithë besonin se vajza e Princ Harry-t do të quhej Diana, por bastet e fundit na lanë pa fjalë

Ndërsa anëtarja më e re e familjes mbretërore britanike pritet të vijë në jetë në verë, kanë nisur dhe spekulimet se si Meghan Markle...

Oferta e çuditshme në Angli, hajdeni riinfektohuni me Covid-19 dhe ju japim 5000 euro

Njerëzit e rinj që janë rikuperuar nga Covid-19 do të infektohen qëllimisht si pjesë e një studimi shkencor dhe për këtë do të paguhen...

Shqiptarët me kamion drejt Anglisë, marrin fund vuajtjet: Lajmi i mirë vjen nga vetë Boris Johnson

Kryeministri britanik Boris Johnson është shprehur në favor të një amnistije për emigrantët e paligjshëm që ndodhen në Britaninë e Madhe. Duke diskutuar të enjten...

Anglia/ 500 euro për këdo që rezulton pozitiv me Covid dhe vetëizolohet në shtëpi

Kush rezulton pozitiv me Covid-19, në Angli është propozuar nga ministrat që të marrë një shumë financiare prej 500 euro. Ky është hedhur thjesht si...

Britani e Madhe, Johnson: Mbyllja antiCOVID-19 do të përfundojë më 2 dhjetor

Mbyllja e re, që fillon të enjten në Angli, do të përfundojë automatikisht më 2 dhjetor, siguroi sot kryeministri britanik, Boris Johnson, në përpjekje...

Studimi britanik: 100 mijë persona infektohen me koronavirus çdo ditë në Angli

Një studim i Kolegjit Imperial në Londër sugjeron se rreth 100,000 persona janë duke u infektuar me koronavirus çdo ditë në Angli. Studimi vlerëson se...

Të miturit shqiptarë zhduken rrugëve të Anglisë. Çfarë po ndodh?

Një tjetër adoleshent shqiptar është shpallur i zhdukur nga policia britanike. Që prej 19 qershorit, Bamir Matmuja rezulton i zhdukur dhe autoritetet vendase janë...

Mbretëria e Bashkuar heq karantinën për vizitorët nga 59 vende

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar zbuloi listën e vendeve “të sigurta”,  midis të cilave do të lejohet udhëtimi nga 10 korriku pa karantinë të...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -