- Advertisement -

TAG

BBC

Postimi i Donald Trump për COVID-19 fshihet nga të dy platformat sociale, ja cila është arsyeja

Facebook ka fshirë një postim në të cilin presidenti amerikan Donald Trump pretendon se covid-19 është “më pak vdekjeprurës” sesa gripi. Zoti Trump është...

Protestat në Bjellorusi/ Lufta është çështje momenti, Rusia mund të fillojë pushtimin (fotot)

Protestat e fundit në Bjellorusi kundër Presidentit Aleksandër Lukashenko cilësohen si një situatë e ngjashme me revolucionin kundër Janukoviçit në Ukrainë nga gazetari i BBC,...

E akuzuan se vodhi 26 milionë dollarë/ Ish-shoqja e Melania Trump do të nxjerrë sekretet

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e...

Plas lufta mes Koreve, Veriu dhe Jugu shkëmbejnë zjarr përgjatë kufirit

Korea e Veriut dhe e Jugut kanë shkëmbyer gjuajtje me armë zjarri përgjatë kufirit ditën e djeshme, raporton BBC. Vetëm 1 ditë pas shfaqjes sërish...

I dërguari i OBSH-së: Koronavirusi nuk do të zhduket derisa…

Doktor David Nabarro, i dërguari special i Organizatës Botërore të Shëndetësisë në një intervistë për BBC ka deklaruar se koronavirusi nuk do të ikë...

Zyrtarja e OKB thirrje të fortë: Ndaloni tregjet e kafshëve të egra për të parandaluar pandemi të reja!

Shefja e Kombeve të Bashkuara për Biodiversitet, Elizabeth Maruma Mrema ka bërë thirrje për ndalim të tregjeve të kafshëve të egra, me qëllim të...

Pamje tragjike/ Varrimi masiv i viktimave nga koronavirusi në New York (foto)

Pamje tragjike janë shfaqur në mediat e huaja ku tregojnë varrimin masiv që bëhet në New York. New York është një nga qytetet më të...

Shtetet që do të ringrihen më shpejt ekonomikisht nga kriza e COVID-19

Pandemia e COVID-19 ka injektuar një sasi të pashembullt të pasigurisë në ekonominë globale, pasi vendet në të gjithë botën luftojnë infeksione në rritje,...

Koronavirusi/ Infektohet deputeti dhe zv.ministri në Iran

Zëvendësministri i Shëndetësisë dhe një deputet kanë rezultuar pozitiv për koronavirus në Iran. Sëmundja ka vrarë 15 persona deri tani, por rasti i zëvendësministrit...

Prestigjozja BBC: Arineta Mula, gruaja kosovare që pushtoi Everestin (film)

Lindur në një tokë plot më luftra, alpinistja kosovare Arineta Mula thyen kufijtë dhe shkon përtej maleve. Arineta Mula, vajza më e vogël në familje...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -