Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Murinjo, nga pankina në ring

Nga 27-shi 0

Ish-trajneri i Çelësit, Hoze Murinjo, ishte një nga të parët që uroi kampionin e botës në peshat e rënda, version IBF, Antoni Xhoshua, i cili ka fituar mbrëmë ndeshjen me Çarls Martin. Portugëzi e ndoqi performancën e jashtëzakonshme të boksierit britanik nga pranë ringut dhe menjëherë pas përfundimit nxitoi për në dhomat e zhveshjes, ku u prit me entuziazëm nga kampioni, i cili vetëm në raundin e dytë e hodhi dy herë “knock doën” rivalin e tij Martin.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej