Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Messi rinovon deri në 2021 me Barcelonën

Nga Klodiana 0

Klubi katalanas, nëpërmjet faqes zyrtare të internetit, njoftoi arritjen e marrëveshjes me sulmuesin 30-vjeçar për rinovimin e kontratës deri më 30 qershor të vitit 2021.

Barcelona informoi gjithashtu se Messi do të firmosë kontratën e re në javët në vazhdim, kur ai t’i bashkohet pjesës tjetër të skuadrës për të nisur përgatitjet për sezonin e ri.

Në komunikatën e Barcelonës nuk përmenden detajet e kontratës së re të Lionel Messit, por sipas asaj që publikohet në median spanjolle, ajo do të shoqërohet me një rritje të klauzolës në 300 milionë euro.

Me Barcelonën, Messi ka mundur të fitojë 30 trofe në total.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej