- Advertisement -

TAG

2021

PD: 2021, viti i ndryshimit, vaksina më e mirë për Shqipërinë është largimi i Ramës

Përfaqësues të Parisë Demokratike kanë zhvilluar takime me familje që jetojnë në kushte të vështira. Gazment Bardhi dhe Albana Vokshi, kanë dhënë mesazhin së...

Urimi i PDIU në ndërrimin e viteve: Bëjeni Çamërinë tuajën në vitin 2021!

PDIU i është drejtuar të gjithë shqiptarët me rastin e ndërrimit të viteve, duke uruar që të bashkohemi rreth idealeve tona kombëtare Gjithashtu kreu i...

Gjermania pritet të nisë vaksinimin kundër koronavirusit në fillim të vitit 2021

Gjermania pritet të jetë në gjendje të fillojë imunizimin e njerëzve kundër koronavirusit në tre muajt e parë të vitit 2021, tha ministri gjerman...

Rregullat e reja! Ja si do të udhëtojnë shqiptarët drejt vendeve të BE në 2021

Duke filluar nga viti 2021, Bashkimi Evropian do të prezantojë një sistem të ri vizash për udhëtarët që dëshirojnë të shkojnë në vendet e...

Hyn në fuqi vendimi për rritjen e pragut të TVSH-së, nga 1 janari 2021 mbi 46 mijë biznese mund të dalin nga skema

Nga 1 janari 2021, biznesi i vogël me xhiro deri në 10 milionë lekë do të përjashtohet nga skema e TVSH-së. Ndryshimet nuk kufizojnë...

Rama sfidon opozitën: Nuk fitoni as në 2021

Në seancën plenare ku pritet të ngrihet komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, kryeministri Edi Rama e ndali vëmendjen tek votimet e...

Antonio Conte zgjat kontratën me Çelsin deri në 2021

Çelsi ka zgjatur edhe me dy vjet të tjerë kontratën me Antonio Conte. Zyrtarizimi është bërë nëpërmjet një njoftimi të klubit. “Jam shumë i kënaqur...

Messi rinovon deri në 2021 me Barcelonën

Klubi katalanas, nëpërmjet faqes zyrtare të internetit, njoftoi arritjen e marrëveshjes me sulmuesin 30-vjeçar për rinovimin e kontratës deri më 30 qershor të vitit...

Rama: Aeroporti i Vlorës do të përfundojë në 2021

Nisja e punimeve të aeroportit të Vlorës, Kryeministri Edi Rama, tha se aeroporti do të përfundojë në 2021. Në rrjetin social Facebook me ironi qytetari e pyet...

Latest news

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama po i lutet: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...
- Advertisement -