Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Antonio Conte zgjat kontratën me Çelsin deri në 2021

Nga Klodiana 0

Çelsi ka zgjatur edhe me dy vjet të tjerë kontratën me Antonio Conte.

Zyrtarizimi është bërë nëpërmjet një njoftimi të klubit. “Jam shumë i kënaqur që kam firmosur një kontratë të re me Çelsin”, ishin fjalët e para të trajnerit italian, kampion i Anglisë.

 “Kemi punuar shumë në vitin e parë për të bërë diçka të shkëlqyer. Tashmë, duhet të punojmë edhe më shumë. Tifozët e Çelsit më kanë dhënë shumë përkrahje që në ditën e parë të ardhjes sime. Ndaj do tëe vazhdojmë të fitojmë bashkë”.

Në stafin e ri të Conte këtë sezon janë bashkuar edhe dy të rinj: Paolo Vanoli me cilësinë e asistentit teknik në skuadrën e parë dhe Davide Mazzotta, asistent për analiza.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej