- Advertisement -

TAG

Barcelona

Shorti i Champions League: Barcelona-PSG supersfida, ja tetë çiftet e tjera

Përfundoi shorti i raundit të 1/8-ave të Ligës së Kampioneve, i mbajtur sot në Nion të Zvicrës. Goglat prenotuan sfida mjaft interesante për fazën...

Juventusi hakmerret ndaj Barcelonës, Ronaldo feston në sytë e Messit (film)

Misioni u krye me sukses! Dukej e pamundur por në futboll nuk flitet kurrë me siguri për diçka, pasi mund të ndodhë edhe që...

Ndeshjet e sotme në Champions League, të gjithë sytë nga përballja Messi-Ronaldo

Sot në mbrëmje rikthehen emocionet në Champions League, ku disa skuadra do të kërkojnë kualifikimin në raundin e 16 më të mirave. Derbi më interesant...

Humb sfidën e madhe ndaj Barcelonës, Ronaldo: Ndihem mirë dhe i shëndetshëm

Cristiano Ronaldo nuk do të jetë sot në fushë duke humbur sfidën e madhe ndaj Barcelonës, dhe aq më tepër përballjen me Lionel Messin. Portugezi...

Short ferri në Champions, ja dy skuadrat e mëdha që do të përballen në fushë

Më pak se një muaj e gjysmë pas triumfit të Bayern Munchen ndaj Paris Saint-Germain në Lisbonë, Liga e Kampionëve 2020-21 po merr formë...

“Njeriu i ndeshjes”, Muller: U argëtuam ndaj Barcelonës

  Thomas Muller ka qenë një prej protagonistëve kryesorë të fitores historike 8-2 të Bayern Munchen ndaj Barcelonës e nuk është aspak rastësi që u...

Te Barcelona bëhen “nostalgjikë”, kjo video e Messit është fantastike

Lionel Messi, ndoshta futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, e ka nisur karrierën e tij si të gjithë të tjerët, në betonin...

Mesi gati të largohet nga Barcelona dhe të bashkohet me Guardiolën

Lionel Mesi  ka filluar të ndjekë në rrjetin social "Instagram" klubin e Mançester Sitit. Pep Guardiola do ta priste me krahë hapur një rikthim...

Kontrata e fundit për Leo Messin, planifikohet takimi i bujshëm

Barcelona fillon negociatat për rinovimin me Lionel Messin. Aktualja skadon në vitin 2021 dhe në kampin katalanas duan të arrijnë një marrëveshje të re. Për...

Kriza nga koronavirusi, ulje pagash edhe te Barcelona

Kriza ka prekur edhe një klub të madh si Barcelona, që së fundmi ka dalë me një deklaratë dhe bën me dije se do...

Latest news

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...

Prokuroria Speciale në Kosovë kundërshton lirimin e Veselit nga paraburgimi

Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesën e Ben Emmerson, avokatit...

Britania shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë, raportohen mijëra raste të reja në 24 orë

Britania regjistroi sot një rekord prej 1,610 vdekjesh të reja nga koronavirusi, duke shënuar kështu ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë. Numri i...

E bija e Ylli Hilës, luftën e klasave do rilindësh në vitin 2021?!

Nga Elona Caslli E bija e Ylli Hilës... E bija e Ylli Hilës, luftën e klasave do rilindësh në vitin 2021?! Je grua dhe po ta kursej...
- Advertisement -