- Advertisement -

TAG

Messi

Milani “bie” me nder në “Anfield”. Reali mund Interin. Pasanikët e Parisit ngecin në Belgjikë (film)

Liverpool ka arritur të fitojë me shifrat 3-2 supersfidën e sotme ndaj Milanit, pas një ndeshje të jashtëzakonshme, më e bukura e mbrëmjes dhe...

Barcelona eleminohet nga Champions League, nuk shkon më shumë se barazimi në Paris

Blaugranët janë jashtë Champions League për këtë edicion pasi u eleminuar nga PSG. Në Paris, Barcelona pretendonte që të bënte të pamundurën duke përmbysur rezultatin...

Te Barcelona bëhen “nostalgjikë”, kjo video e Messit është fantastike

Lionel Messi, ndoshta futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, e ka nisur karrierën e tij si të gjithë të tjerët, në betonin...

Betis i shënon 4 gola Barçës në “Camp Nou”

Betis ka fituar 3-4 ndaj Barcelonës në “Camp Nou”, duke i shkaktuar humbjen e dytë në kampionat katalanasve. Messi nuk i mjaftoi Barçës, edhe pse...

“Topi i Artë”, CR7 e Messi ngelen jashtë podiumit për herë të parë

Prej një dekade, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo ishin dominues në garën për “Topin e Artë”, duke e fituar trofeun më të lakmuar individual...

Rrëzimi i yjeve, Ronaldo e Messi jashtë Botërorit

Një zhgënjim i madh dhe padyshim një dështim. Në ditën në të cilën e gjithë Bota priste të shihte në skenë dy lojtarët më...

Messi thumbon Real Madridin: Nuk do e ndërrojë “dopietën” në Spanjë me “Championsin”

Lionel Messi mendon se sezoni i Barcelonës ka qenë fantastik pavarësisht se nuk arritën të fitonin “Champions League”. Në një intervistë të gjatë për...

As Neymar, as Ronaldo, as Messi, një ish-lojtar i Milanit futbollisti më i pasur në botë

Kur flitet për futbollistin më të pasur në botë direkt në mendje na vijnë emra si Neymar, Messi, apo Ronaldo. Me të drejtë, pasuria e...

Mediat spanjolle: Epoka e Iniesta dhe Messit…

Shtypi katalanas i ka kushtuar vëmendje Messit dhe Iniestës, dy protagonistëve të fundit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve, në të cilën Barcelona arriti...

Messi “harron” Neymarin: Pa të kemi më shumë ekuilibër

Atë nuk mundet ta konsiderojë kurrë si “armik”, pasi kaluan një periudhë tejet pozitive në fushat e blerta së bashku, por duket se nuk...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -