Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Te Barcelona bëhen “nostalgjikë”, kjo video e Messit është fantastike

Nga Klodiana 0

Lionel Messi, ndoshta futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, e ka nisur karrierën e tij si të gjithë të tjerët, në betonin e rrugëve të Rosario, për të kaluar më pas te Newells Old Boys e më pas te akademia e famshme e Barcelonës, La Masia.

Që nga kjo kohë, ylli argjentinas ka ecur shumë lart, duke fituar plot 6 “Topa të Artë” dhe një numër të madh trofesh me fanellën blaugranase. Te Barcelona, të gjithë e adhurojnë, ndërsa Messi ka tifozë në çdo cep të globit.

Faqja zyrtare e klubit katalanas në Instagram, ka postuar një video që nuk është parë asnjëherë më parë, të Lionel Messit duke dhuruar spektakël kur luante në akademinë La Masia. Spektakolare!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej