Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Mësimi online ka mangësi”, Malaj: Sistemi ynë arsimor ka mangesi në kushte normale jo më në kushtet që ndodhemi tani (film)

Nga Ejona 0

Ish-Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj gjatë një interviste të dhënë foli për situatën që po kalon vendi si pasojë e pandemisë.
Malaj u ndal më shumë tek situata në arsim në kushtet që po kalon vendi duke shprehur rezerva për masat e marra nga qeveria.
Teksa foli për nismën e qeverisë për mësimin online ajo tha se ky sistem ka shumë mangësi pasi aplikimi i tij kaq shpejt i gjeti të papërgatitur nxënësit, studentët dhe stafin arsimor dhe gjithashtu shprehet se sistemi ynë arsimor ka mangesi në kushte normale jo më në kushtet që ndodhemi tani.
Një grup tjetër që do preket shumë nga kjo situatë në arsim janë maturantët pasi i gjen në kohën më të keqe tha Malaj.

NE SKYPE, NORA MALAJ ISH DEPUTETE E LSI

Publiée par Fax Web sur Vendredi 27 mars 2020

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej