- Advertisement -

TAG

pandemi

5 raste me Covid në Berat, infektohen 2 nga personeli shëndetësor

Ditën e sotme janë raportuar 5 raste të reja me Covid në Berat. 2 prej tyre janë personel shëndetësor në Qukës dhe Qrenjë. Ministria e Shëndetësisë...

Gjatë pandemisë u kap sasi rekord kokaine në Honduras

Dy ngarkesa të mëdha me kokainë u kapën gjatë periudhës së pandemisë në Honduras. Hondurasi është një një aks i rëndësishëm i prodhimit dhe shpërndarjes...

PD akuza qeverisë: Turizmi në pikë të hallit, po shkon drejt falimentimit për shkak të pandemisë

Eksperti i Ekonomisë në PD, Dorjan Teliti, ka akzuar qeverinë duke thënë se ka lënë pa mbështeje ekonomike turizmin. Me anë të një postimi në...

Ju lutem më shumë kujdes për shëndetin e popullit! Demokracia mund të jetë një nga viktimat e pandemisë

Nga imzot George Frendo Këtë thirrje e bëj i nxitur nga dashuria për popullin tonë dhe nga interesi për të mirën e përbashkët. A nuk na shqetëson...

“Mungon strategjia për pandeminë”, Erion Dasho: A do të kemi sërish karantinë?!

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho ka analizuar situatën aktuale të Covid-19 në Shqipëri, për të kuptuar nëse do të futemi sërish në karantinë. Ai...

Arkivolët me rrota të Tiranës

Nga Emirjon Senja Kjo është dita e dytë që funksionon transporti publik në Tiranë. Autobusët janë plot me njerëz në çdo orë të ditës sikur të...

“Diçka nuk po funksionon, të merren masa drastike”, mjeku me kritika të ashpra: Ja çfarë u bë gabim me Covid-19 në Shqipëri

Mjeku Kita Sallabanda shprehet se në Shqipëri sipas tij lirimi nuk u bë në mënyrë të shkallëzuar dhe kjo ka sjellë një rritje të...

Rihapet dogana e Bllatës në Dibër, qendroi 4 muaj e mbyllur për shkak të pandemisë

Dogana e Bllatës në Dibër është rihapur sot pas katër muajsh bllokuar nga situata e pandemisë së koronavirusit. Menjëherë ka nisur lëvizja e qytetarëve shqiptarë...

“Ja çfarë i mungoi Komitetit Teknik”, Eksperti: Ka mungesë strategjie në Shqipëri për Covid-19 (film)

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho në një intervistë të dhënë ka qartësuar kritikat që ka ai për Komitetin Teknik dhe menaxhimin e pandemisë...

“Prozart 2020”, Kadare fiton çmimin e rëndësishëm Ballkanik dhe ka një mesazh për lexuesit në kohë pandemie

Shkrimtari i madh shqiptar Ismail Kadare ka fituar një tjetër çmim të rëndësishëm. Mësohet se festivali internacional i letërsisë “PRO-ZA Ballkan” i ka akorduar ditën...

Latest news

Shuhet James Bond i parë, ndërron jetë aktori i famshëm

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare aktori i famshëm, Sean Connery. Aktori skocez ishte i njohur për portretizimin e James Bond, duke qenë i pari...

Tërmeti i fuqishëm, vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit në Turqi

Ekipet e shpëtimit turke po kërkojnë ende nëpër rrënojat e ndërtesave të shembura nga tërmeti i fuqishëm i së premtes. Numri i të vdekurve nga...

Ministri i Shëndetësisë njofton masat e reja në Kosovë: Të moshuarit dalin me orar të kufizuar

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj,  ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19 në Kosovë. Me masat e reja,...

Basha: Në 24 orë kam parë sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh sot se në 24 orët e fundit e ka parë nga afër se sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor,...

Ish-deputeti i PD: Fieri pa tamponë, ja realiteti që Rama dhe Manastirliu duan ta fshehin

Ish-deputeti demokrat, Luan Baçi, denoncoi nga Fieri mungesën e tamponëve dhe të mjekimit për pacientët e infektuar me koronavirus. Ish-deputei konfirmoi se gjendja në Fier...
- Advertisement -