Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbretëria e Bashkuar heq karantinën për vizitorët nga 59 vende

Nga Klodiana 0

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar zbuloi listën e vendeve “të sigurta”,  midis të cilave do të lejohet udhëtimi nga 10 korriku pa karantinë të detyrueshme pas mbërritjes në Angli.

Për momentin, kushdo që arrin në Mbretërinë e Bashkuar duhet të hyjë në karantinë për 14 ditë, duke u thënë autoriteteve se ku do të qëndrojnë gjatë asaj kohe. Kjo ka ndodhur që nga 8 qershori. Aktualisht ekziston një listë shumë e vogël e përjashtimeve, duke përfshirë profesionistë mjekësorë, punëtorë të mallrave dhe zyrtarë të huaj.

Raportohet se shtetet si Spanja, Italia, Franca dhe Gjermania u konfirmuan se ishin në një listë “të gjelbër” më 2 korrik , që do të thotë se personat nga këto vende mund të udhëtojnë në Angli pas pasur nevojë të karantinohen, ndërsa jashtë kësaj liste ka mbetur, SHBA.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej