- Advertisement -

TAG

Mbretëria e Bashkuar

Britania do të mbyllë të gjithë korridoret e udhëtimit nga e hëna

  Mbretëria e Bashkuar do të mbyllë të gjitha korridoret e udhëtimit nga e hëna në mëngjes për t’u "mbrojtur nga rreziku i varianteve të...

Britania miraton vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Moderna

Rregullatori shëndetësor në Mbretëri të Bashkuar të premten miratoi për përdorim vaksinën kundër kornavirusit të kompanisë Moderna, tha Ministria e Shëndetësisë. Ministria britanike e Shëndetësisë...

Aprovohet për përdorim edhe vaksina e AstraZeneca, Britania jep “Ok” për zbulimin e Oksfordit

Vaksina e koronavirusit e krijuar nga shkencëtarët në Universitetin e Oksfordit është aprovuar për përdorim në Mbretërinë e Bashkuar. Britania e Madhe ka porositur 100...

Franca dhe Japonia konfirmojnë raste me variantin e ri të koronavirusit

Franca dhe Japonia konfirmuan rastet e para me variantin e ri të koronavirusit, i cili u zbulua për herë të parë në Mbretërinë e...

Studimi britanik: 100 mijë persona infektohen me koronavirus çdo ditë në Angli

Një studim i Kolegjit Imperial në Londër sugjeron se rreth 100,000 persona janë duke u infektuar me koronavirus çdo ditë në Angli. Studimi vlerëson se...

Kryeministri britanik: E pashmangshme vala e dytë e koronavirusit

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka...

Mbretëria e Bashkuar regjistron rreth 3500 raste të reja me COVID-19

Mbretëria e Bashkuar ka shënuar 3,497 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu u raportua edhe për nëntë viktima. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se Mbretëria e...

Epidemiologu: Të dhënat shpresëdhënëse që vijnë nga Mbretëria e Bashkuar

Mjeku Ilir Alimehmeti ka bërë me dije një studim të fundit ku tregon se në Mbretërinë e Bashkuar kanë vdekur më shumë persona nga gripi...

Vaksina e Oksfordit me rezultate pozitive, Britania e Madhe porosit 100 milionë doza

Më në fund një lajm i mirë ka ardhur nga studimet për vaksinën e koronavirusit. Vaksina e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit, e quajtur ChAdOx1...

Mbretëria e Bashkuar heq karantinën për vizitorët nga 59 vende

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar zbuloi listën e vendeve “të sigurta”,  midis të cilave do të lejohet udhëtimi nga 10 korriku pa karantinë të...

Latest news

Ashpërsim i masave kundër COVID-19? Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve

Në kuadër të situatës së krijuar nga  Covid, pritet që mesditën e kësaj të enjte të mblidhet Komiteti teknik i Ekspertëve . Komiteti Teknik i...

Koalicioni “Aleanca për ndryshim”/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Pas arritjes së koalicionit "Aleanca për Ndryshim" mes PD dhe 13 aleatët e saj, kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar ditën e...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...
- Advertisement -