Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Macron nga Beogradi: Të ndërtojmë paqe Kosovë-Serbi

Nga Klodiana 0

Presidenti francez, Emmanuel Macron, gjatë vizitës dyditore në Beograd ka dhënë një mesazh për Kosovën e Serbinë.

Përmes një postimi në Twitter, Macron ka theksuar se duhet ndërtuar paqja mes Serbisë dhe Kosovës.

“Mesazhi im nga Beogradi: Ne duhet së bashku të ndërtojmë paqen midis Serbisë dhe Kosovës”, ka shkruar Macron.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme, presidenti francez, Emmanuel Macron, i ka thënë homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiç, se Kosova dhe Serbia janë dy shtete evropiane dhe ne duhet të ndihmojmë që kjo të bëhet fakt.

Macron

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej