- Advertisement -

TAG

Presidenti francez

Franca ashpërson masat kundër koronavirusit

Shkollat në Francë do të mbyllen për së paku tri javë, në kuadër të masave të reja për luftimin e koronavirusit, tha të mërkurën...

Mediat britanike: Evropa do të rinisë vaksinimin me AstraZeneca-n

Sipas The Times.co.uk, Franca dhe Italia po përgatiten të heqin pezullimin e vendosur për vaksinën AstraZeneca, pasi rregullatori evropian doli në përfundimin se përfitimet e...

Emmanuel Macron infektohet me koronavirus

Presidenti francez Emmanuel Macron ka rezultuar pozitiv për koronavirusin. Lajmin e ka dhënë presidenca franceze. Në një deklaratë, Pallati i Elysée njoftoi se presidenti iu nënshtrua...

Shqipëria rrezikon të mbetet pa vaksinën anti-COVID, COVAX nuk ka fonde

Shqipëria nuk e ka zgjidhur çështjen e blerjes së vaksinës anti-COVID. COVAX, me të cilin është nënshkruar marrëveshje është një projekt i OBSH-së që...

Ofendoi myslimanët/ Khabib kritikon Macron: Fshihet pas sloganit të lirisë së shprehjes

Kampioni i UFC-së, Khabib Nurmagomedov ka kritikuar Presidentin francez Emmanuel Macron për përgjigjen e tij ndaj dy sulmeve terroriste në Francë. Khabib nuk i kanë pëlqyer...

Macron: Franca do të përballet me pandeminë deri në verën e ardhshme

Presidenti francez Emmanuel Macron, tha se Franca do të luftojë me koronavirusin të paktën deri në mes të vitit të ardhshëm, pasi rastet atje...

Thaçi pret sot në takim këshilltarë të kancelares Merkel dhe presidentit Macron

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pret sot në takim një delegacion francezo-gjerman, këshilltarë të kancelares gjermane Angela Merkel dhe të presidentit francez Emmanuel Macron....

Macron dëshiron ta organizojë vetë, konferencën e donatorëve për Shqipërinë

Burime nga qeveria shqiptare i thanë sot Deutsche Welles se ende nuk është caktuar se ku do të zhvillohet konferenca. Nga Deutsche Welle Presidenti francez, Emmanuel...

Integrimi i Shqipërisë/ Propozimet franceze – Reformim apo fund i zgjerimit të BE?

Në tetor presidenti francez, Macron u kritikua shumë, kur bllokoi çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Tani nga Parisi...

Përse Presidenti Macron nuk e begenisi “sulltanin” dhe stadiumin e tij?

Fill pas dështimit të negociatave Edi Rama shpalli që do të takonte Presidentin francez, Emmanuel Macron, madje u tha që ai do të vinte...

Latest news

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...
- Advertisement -