Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kosovë/ Ndihen lëkundje të forta tërmeti, ja sa ishte forca dhe epiqendra

Nga Ejona 0

Pak minuta më parë, një tërmet me magnitudë 4,3 ballë i shkallës rihter ka tronditur Kosovën.

Epiqendra e lëkundjeve ka qenë 18 km nga qyteti i Mitrovicës dhe 52 km larg kryeqyteti Prishtinë.

Thellësia e tërmetit, sipas ESMC, ka qenë 10 km.

Akoma nuk është mësuar të ketë patur dëme në njerëz apo banesa.

Image

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej