Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohet shqiptari 31-vjeçar/ U akuzua për transportim ndërkombëtar të drogës

Nga Ejona 0

Një shqiptar është arrestuar nga autoritetet italiane pasi dyshohet se shërbente si korrier I transportimit të lëndëve narkotike në disa shtete të Europës, ndëra jetonte në Romë.

31-vjeçari identiteti i të cilit nuk është bërë publik, është arrestuar të hënën nga Policia e Romës.

Burri që dyshohet se ka vepruar me një nga bashkatdhetarët e tij u akuzua për një transport prej 70 kilogramësh marihuanë, e cila lëvizte nga Ankona dhe që kishte përfunduar në tregun e në kryeqytetit

Tre ditë pas këtij transporti, 145 kilogramë të tjera marihuanë të ngarkuara në Taranto ishin transportuar në një zonë afër Romës. Hetuesit mbërritën në zbulimin e tij përmes përgjimeve telefonike dhe fotografive të tij.

Ai ka shfrytëzuar të drejtën për të mos u përgjigjur ndaj pyetjeve të hetuesve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej