Kel Demi kujton debatin “mitik” mes Muç Nanos dhe Ramës: Të mësova unë të veshësh pantallona të kuqe (film)

Duhet të lëçisni

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

Vdekja e 4 turistëve, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të rënda: Hetimet shtrihen edhe mbi…

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë mbi tragjedinë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Qerret ku 4 turistë rus u gjetën të...

KQZ në Kosovë nis shpërndarjen e materialit zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë (KQZ) ka nisur të shtunën që të shpërndajë materialin zgjedhor – përfshirë fletëvotimet – për zgjedhjet lokale që...

Ndërron jetë nga COVID-19 gazetari i njohur, mesazhi prekës i vëllait: Idhulli im, krenaria më e madhe

Humb jetën nga koronavirusi gazetari i njohur Artjan Tepelena. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur vëllai i tij, Ilir Tepelena përmes një...

Ditën e sotme ka filluar emisioni “ABC e Mëngjesit”, ku tema e parë që është trajtuar ka qenë e lidhur me inflencuesit dhe bota e tyre.

Në një moment, teksa gazetarja Romina Braho po diskutonte në studio lidhur me dallimin influencuesve dhe blogereve, ka ndërhyrë moderatori Enkel Demi, i cili ka marrë një shembull nga politika.

Ai ka kujtuar përplasjen e kryeministrit Edi Rama dhe moderatorit Mustafa Nano rreth një vit më parë lidhur me mosçeljen e negociatave për anëtarësimin në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

“I vesh edhe Kol Balla tani brekushet… E mbani mend debatin mitik midis Muç Nanos dhe Edi Ramës që “të mësova unë të veshësh pantallona të kuqe”. Pra, këta si Rama i bie të jenë influencer ose në shqip ndikues”, tha Keli.

/abcnews.al/

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

Vdekja e 4 turistëve, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të rënda: Hetimet shtrihen edhe mbi…

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë mbi tragjedinë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Qerret ku 4 turistë rus u gjetën të...

KQZ në Kosovë nis shpërndarjen e materialit zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë (KQZ) ka nisur të shtunën që të shpërndajë materialin zgjedhor – përfshirë fletëvotimet – për zgjedhjet lokale që...

Ndërron jetë nga COVID-19 gazetari i njohur, mesazhi prekës i vëllait: Idhulli im, krenaria më e madhe

Humb jetën nga koronavirusi gazetari i njohur Artjan Tepelena. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur vëllai i tij, Ilir Tepelena përmes një...

Zjarri ne Astir/ “Dëgjova të thirrej ndihmë ndihmë”

Fqinja e Hava dhe Klodian Osmënaj Nuk folja dot me të se ishte djali si drogaxhi edhe duhej me u rujt. E kemi pas lajmëru...