Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Kajmaku të shkarkohet nga detyra dhe të burgoset”/ KQZ merr vendimin e parë pas kërkesave të PD-së

Nga Ejona 0

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur që të mblidhet ditën e premte në orën 11:00 për të shqyrtuar kërkesën e PD-së në lidhje me shkarkimin e kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmakun.

Ky vendim vjen pas denoncimit dhe verifikimit nga Prokuroria për falsifikimin e Formularit të Dekriminalizimit dhe kërkesës së Partisë Demokratike ndaj KQZ-së për shkarkimin e Kryetarit të Bashkisë së Vorës Agim Kajmaku.

Në akuzat e PD-së, Kajmaku ka fshehur arrestimin dhe hetimin në Greqi për veprën penale të përdorimit të parave fallco, si dhe duke fshehur identitetin e rremë të përdorur në Greqi për prindërit e tij.

Në kërkesën Partia Demokratike kujton se për këtë vepër të kryer nga Agim Kajmaku, ligji parashikon humbjen e menjëhershme të mandatit dhe dënimin e tij me deri në 4 vjet burg.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej