- Advertisement -

TAG

akuza

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...

PD akuza qeverisë: Turizmi në pikë të hallit, po shkon drejt falimentimit për shkak të pandemisë

Eksperti i Ekonomisë në PD, Dorjan Teliti, ka akzuar qeverinë duke thënë se ka lënë pa mbështeje ekonomike turizmin. Me anë të një postimi në...

Akuzat për ‘sulm politik’, Ambasada e SHBA reagon pas sekuestrimit nga SPAK të pasurive të Ylli Ndroqit

Pas dosjes 339, sekuestrimi i pronave të biznesmenit Ylli Ndroqi është goditja e dytë më e madhe që ka bërë SPAK, që nga fillimi...

Mbesa e Adriatik Llallës merret e pandehur nga Prokuroria, akuza ndaj saj

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Rigjykimi i Saimir Tahirit/ VOA: Gjykata e Shkallës së Parë gaboi duke ndryshuar akuzat

Çështja ndaj ish- ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri rikthehet sërish në pikën zero, pasi Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e...

Rrëzohen akuzat ndaj Bashës për pastrim parash e lobim rus, dosja shkon në gjykatë

Prokuroria vendos të dërgojë në gjykatë dosjen ndaj kreut të PD-së Lulzim Bashës, ish-sekretarit të përgjithshëm të PD-së, Arben Ristanit dhe financierit Ilir Dervishi. 3...

Akuzat për lobim rus/ Reagon për herë të parë Basha: 90% e gënjeshtrës është ç’montuar, 10% do i ç’montojmë në Gjykatë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë në lidhje me akuzën që Prokuria e Tiranës ka ngritur ndaj tij...

PD reagon për padinë në gjykatë ndaj Bashës: Prokurorët vepruan në llogari të Edi Ramës

Partia Demokratike ka dalë në një deklaratë lidhur mbi padinë që kanë çuar në dy prokurorë në gjykatë për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha. “Sot...

“Kajmaku të shkarkohet nga detyra dhe të burgoset”/ KQZ merr vendimin e parë pas kërkesave të PD-së

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur që të mblidhet ditën e premte në orën 11:00 për të shqyrtuar kërkesën e PD-së në lidhje me...

Zyrtare/ Negociatat, Gjermania 9 kushte për Shqipërinë, mes të cilave ndjekja penale e akuzave për shitblerjen e votave

Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshillin e BE-së dhe është...

Latest news

U plagos nga tërmeti, fëmija shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një fëmijë shqiptar 14-vjeç. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...

E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë. Të arrestuarit janë N. M. 26...

514 raste të reja dhe 3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 514 raste të reja me Covid-19 në Kosovë nga 1750 mostra të testuara njofton IKSHPK-ja. Raportohet se tre...
- Advertisement -