- Advertisement -

TAG

kqz

Mali i Zi, e paqartë se cila parti mund ta formojë qeverinë

Në Mal të Zi rezultatet paraprake të KQZ-së tregojnë për një rezultat të ngushtë mes dy forcave politike që zhvilluan një fushatë të ashpër...

Hyjnë në fuqi ndryshimet e Kodit Zgjedhor/ Përfundon mandati i anëtarëve të KQZ, ja si do procedohet

Ditën e sotme hyjnë në fuqi ndryshimet e Kodit Zgjedhor teksa me dispozitat e reja që janë miratuar mandati i anëtarëve aktualë ndërpritet. Ndërkohë...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, emigrantët do të kenë të drejtën e votës

Të gjithë shqiptarët me vendbanim të përhershëm jashtë Shqipërisë do të kenë të drejtën e votës. Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot ndryshimet në Kodin...

Biberaj: Nuk ka zgjedhje të lira apo reformë zgjedhore pa riformatimin e KQZ-së

Aleksandër Biberaj, ish-deputeti i PD-së ditën e sotme është shprehur se nuk ka zgjedhje të lira apo reformë zgjedhore pa riformatimin e KQZ-së si...

Zbardhen prapaskenat/ Shkrihet KQZ, roli i Kryekomisionerit dhe depolitizimi i komisioneve. Si u arrit pakti për identifikimin biometrik

Administrata Zgjedhore është pika që ndan maxhorancën dhe opozitën për të arritur një marrëveshje konsensuale për zgjedhjet. Burimet thanë për “Panoramën” se palët negociuese në Këshillin Politik...

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri: Brenda majit mbyllet Reforma Zgjedhore

Pas përfundimit të mbledhjes online e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetari i këtij këshilli, Damian Gjiknuri është shprehur se në këtë takim tashmë...

A janë dakord shqiptarët me sistemin zgjedhor? KQZ rrëzon kërkesën e 12 qytetarëve për Referendum të Përgjithshëm

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka rrëzuar sot kërkesën e 12 qytetarëve, nismëtarë për kryerjen e një Referendumi të Përgjithshëm për ndryshimin e sistemit aktual...

Prokuroria e Përgjithshme kërkon shkarkimin e kryebashkiakut të PS, Rama bllokon KQZ-në

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha ka publikuar një tjetër denoncim në rrjete sociale ku thuhet se Rama bllokon KQZ në mënyrë që ndalë shkarkimin...

Publikohen urdhrat e falsifikuar/ Si i shkarkoi Agim Kajmaku dy zyrtarët pas vendimit të KQZ?

Prokuroria ka firmosur sot urdhër-arrestin për ish-kreun e bashkisë Vorë, Agim Kajmakun ndërsa policia është ende në kërkim të tij. Ndërkohë ABC News ka siguruar...

Shkarkimi i Kajmakut, Rama: KQZ tregoi se nuk është vegël e partive

Kryeministri Edi Rama ka reguar sërish pas vendimit të KQZ për të shkarkuar nga detyra kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku. Përmes një reagimi në “Twitter”,...

Latest news

79 raste të reja, 2 persona humbin jetën me Covid në Kosovë

Në Kosovë janë regjistruar  edhe dy viktima të cilët kanë humbur jetën si pasojë e Covid 19. Kjo u bë e ditur nga ana...

Dyshimet për armët e Fjollës, çfarë po fsheh këngëtarja?

Ka dyshime të forta rreth shpjegimeve që Fjolla Morina ka dhënë para oficerëve të policisë, se përse ajo po udhëtonte me armë zjarri drejt...

Gazeta greke hapet me titullin “F**k you Erdogan”/ Turqia padi ndaj drejtuesve të medias

Një artikull i disa ditëve më parë i gazetës greke “Dimokratia”, që fyente publikisht në gjuhën turke presidentin turk, Erdogan, ku shkruante “Fuck you...

Rikthehet radha me shqiptarë në Kapshticë

Janë rikthyer radhët në Kapshticë. Një numër prej 50 qytetarësh shqiptarë janë bllokuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës për shkak të mos plotësimin...

Shqipëri-Kosovë, ja kur do të mbahet mbledhja e përbashkët e dy qeverive

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët të premten më 25 shtator në Shkodër. Lajmi u bë i ditur...
- Advertisement -