- Advertisement -

TAG

kqz

Konfirmimi i KQZ për Tom Doshin, Berisha: Nuk ka diskutim që është mëkatar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar ditën e sotme vendimin e marrë nga KQZ për pjesëmarrjen e Tom Doshit në zgjedhje Sipas Berishës Komisioni Qendror i...

KQZ nuk e përfill Yuri Kim, lejon kandidimin e Tom Doshit

KQZ ka vendosur regjistrimin e listës shumë emërore të Partisë Social Demokrate, duke lejuar kandidimin e Tom Doshit në Zgjedhjet e 25 prillit.

Shpëtim Idrizi: Jam kundër diktatorit me çorape të kuqe dhe të verdha që e përdori demokracinë vetëm për 5 oligarkë (film)

Kreu i partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi teksa foli për fushatën e zgjedhjeve të 25 prillit në studion e ABC, i ka...

Listat e 25 prillit, Luigi Soreca ia kalon “topin” KQZ-së: Verifikoni kandidatët

Ambasadori Luigi Soreca ka reaguar mbrëmjen e sotme për listat e kandidatëve, duke u shprehur se tashmë listat duhet t’i verifikojë KQZ. Soreca shkruan gjithashtu...

Tom Doshi reagon pas kërkesës së PD që të mos regjistrohet në zgjedhje

PSD e Tom Doshit ka reaguar pas kërkesës së demokratëve ndaj KQZ-së për të mos e regjistruar në zgjedhje. Partia e drejtuar nga Doshi i...

Pas dorëzimit të listave, KQZ nis verifikimin e formularëve të vetëdeklarimit të kandidatëve

Menjëherë pas dorëzimit të listave shumëemërore, KQZ ka filluar verifikimin e dokumenteve të kandidimit. Burimet raportojnë se verifikimi i formularëve të vetëdeklarimit (dekriminalizimi) po...

Demonstrohet në Kukës pajisja e Identifikimit Elektronik, Celibashi: Sistem i thjeshtë dhe i sigurt

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka njoftuar se pajisja e identifikimit elektronik është demonstruar ditën e sotme edhe në qytetin e...

“Qeveria po shkel rregullat e zgjedhjeve, dha koncesion 100 mln euro”, Partia Demokratike kërkesë KQZ-së: Të merren masa

Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve që të marrë masa për respektimin e Kodit Zgjedhor, pasi qeveria ka dhënë një koncension...

Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi thirrje partive: Dorëzoni brenda afateve dokumentacionin e kandidimit

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi iu ka bërë thirrje partive të dorëzojnë brenda afateve dhe të mos e lënë për në...

PD zgjedh emrin e koalicionit, regjistrohet sot në KQZ

Sot, Lulzim Basha do të dorëzojë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e koalicionit opozitar, madje mësohet dhe emri i këtij të funit. Opozita do...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -