- Advertisement -

TAG

kqz

Asnjë i kënaqur me fletën e votimit, PS-PD e çojnë në KAS, pretendimet dhe rreziku

llirjan Celibashi, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi pasditen e sotme formatin zyrtar të fletës së votimit për zgjedhjet e 25 Prillit që do të...

Zyrtare, KQZ rrëzon kërkesën e PS-së, miraton fletën e votimit me emra (film)

Tashmë është zyrtare. Shqiptarët në 25 prill do t’u drejtohen kutive të votimit me një fletë me emra sikur e kërkonte Partia Demokratike dhe...

Zgjedhjet e 25 Prillit, nesër miratohet fleta e votimit

Ditën e nesërme do të miratohet fleta e votimit për zgjedhjet e 25 prillit. Do të jetë komisioni Rregullator që do të mblidhet ditën...

KQZ nuk përjashtoi Doshin, Yuri Kim: Nuk është i pafajshëm, prokurorët të bëjnë detyrën (film)

KQZ nuk e përjashtoi Tom Doshin nga kandidimi për zgjedhjet e 25 prillit, pavarësisht thirrjeve të SHBA-së. Ilirjan Celibashi “topin” ia kaloi prokurorisë për...

KAS rrëzon vendimin e KQZ-së për reduktimin e listës për kandidatë të PD

Komisioni i Ankesave në KQZ ka vendosur që të rrëzojë vendimin e Komisionerit Ilirjan Celibashi, që nuk pranoi listën e plotë të Partisë Demokratike. Vendimi...

Tom Doshi dhe…/ KQZ zbulon emrat e kandidatëve që ka dërgur për verifikim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dërguar për verifikime emrat e disa kandidatëve për deputetë të propozuar nga partitë. Bëhet fjalë për 12 kandidatë të dërguar...

Formularët e dekriminalizimit, Rama rrezikon përjashtimin nga zgjedhjet

Dy kandidatët për kryeministër në zgjedhjet e 25 prillit, Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë pasaktësi në deklarimet e bëra në formularët e demokriminalizimit,...

KQZ thirrje partive: Gjuha e ashpër dhe sjellja konfliktuale nuk i shërben interesit të qytetarëve

KQZ i ka bërë thirrje partive politike të ndalin gjuhën e ashpër dhe sjelljen konfliktuale që kanë filluar në këtë fushatë elektorale. KQZ bëri edhe...

Konfirmimi i KQZ për Tom Doshin, Berisha: Nuk ka diskutim që është mëkatar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar ditën e sotme vendimin e marrë nga KQZ për pjesëmarrjen e Tom Doshit në zgjedhje Sipas Berishës Komisioni Qendror i...

KQZ nuk e përfill Yuri Kim, lejon kandidimin e Tom Doshit

KQZ ka vendosur regjistrimin e listës shumë emërore të Partisë Social Demokrate, duke lejuar kandidimin e Tom Doshit në Zgjedhjet e 25 prillit.

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -