- Advertisement -

TAG

falsifikim

Arrestohen dy policë burgjesh në Peqin, falsifikonin kartelat e punës së të denuarve

Dy police burgjesh, Gani Shehu dhe Lulzim Kaziu janë arrestuar mbrëmjen e sotme. Te arrestuarit falsifikonin kartelat e punes se te denuarve, duke bere...

Përse u ndalua Henri Çili?

Sipas burimeve të 27.al Henri Çili është ndaluar dje para mesnate, teksa kthehej në shtëpinë e tij me makinë. Ai, sipas informacioneve praraprake, dyshohet që...

Krijuan skema mashtrimi me TVSH/ Arrestohen 4 persona në Tiranë, shpallen në kërkim 4 të tjerë

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar "Informaliteti 2" gjatë të cilit 4 persona janë arrestuar si dhe janë shpallur në kërkim 4...

“Kajmaku të shkarkohet nga detyra dhe të burgoset”/ KQZ merr vendimin e parë pas kërkesave të PD-së

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur që të mblidhet ditën e premte në orën 11:00 për të shqyrtuar kërkesën e PD-së në lidhje me...

Kryetari i Bashkisë së Gjirokastrës pa shkollë të mesme

Unë e sfidoj kryebashkiakun. Jam gati të provoj që ky njeri nuk e ka përfunduar kurrë gjimnazin e Fierit. Nëse ai provon të kundërtën, atëherë unë...

Bileta dhe abone të falsifikuara/ Gjykata jep vendimin për 8 të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për të arrestuarit që falsifikonin biletat dhe abonetë mujore në linjat e transportit urban në Tiranë. Dy...

Falsifikonte vula dhe stampa, bie në pranga 46-vjeçari në Tiranë

Një 47-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi ishte shpallur në kërkim për falsifikim vulash, stampash dhe formularësh si dhe krijimin e skemave...

Protesta e 16 shkurtit, avokati i të arrestuarve: Janë falsifikuar provat

Gjykata e Tiranës ka shtyrë për në orën 15:00 vendimin për personat e arrestuar nga protesta e opozitës në 16 shkurt. Për 15 prej  19...

Falsifikonte dokumente, arrestohet polici në Shkodër

Falsifikon dokumentet, bie në pranga punonjësi i policisë në Malësinë e Madhe. Faik Ujkaj me detyrë punonjës policie në Komisariatin e Policisë në Koplik lëshonte dokumente të falsifikuara...

Skandali/ Prokurori i Shkodrës falsifikoi dosjet hetimore që t’i shpëtonte Vetting-ut

Prokuroria e Shkodrës rrezikon të përfshihet nga skandali për falsifikimin e dosjeve hetimore. Prokuroria e Përgjithshme konfirmon se është duke u verifikuar rasti i prokurorit Vate...

Latest news

Anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, Kim: Vazhdon zbatimi i Reformës në Drejtësi!

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas shortit që u hodh ditën e djeshme në Presidencë për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit...

Me ndihmën e Katarit, Franca evakuon rreth 330 persona nga Afganistani

Franca ka kryer një fluturim nga Afganistani, duke evakuuar rreth 330 persona nga shteti i kontrolluar nga talebanët, tha Ministria e Jashtme. Autoritetet thanë se...

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...
- Advertisement -