Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

IKMT: Janë 33 objekte që do të prishen, 21 prej tyre janë shpronësuar

Nga Ejona 0

Ashtu sikur ishte paralajmëruar që prej ditës se djeshme, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur mëngjesin e sotëm prishjen e një sërë objektesh në zonën e “Astirit”, për projektin e Unazës së Madhe së kryeqytetit, Loti I.

Sipas IKMT, janë 33 objekte që variojnë një deri në katër kate të cilat do të prishen, prej të cilave 21 janë shpronësuar, ndërsa të tjerat janë skualifikuar nga procesi i legalizimit.

Ndërkohë që prej mbrëmjes së djeshme banorët janë ngujuar në rrugë për të pritur punonjësit e IKMT-së për të mos lejuar prishjen e banesave ndërsa IKMT mbështetet në këtë aksion nga policia e shtetit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej