- Advertisement -

TAG

IKMT

IKMT fillon prishjen e 20 objekteve në gjurmën e Unazes së Madhe

IKMT fillon prishjen e 20 objekteve në gjurmën e Unazes së Madhe në Tiranë, Loti III në zonën e Astirit. Objektet janë të madhësive nga...

Nis aksioni në Valias, IKMT do të shembë 12 pallate të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit

IKMT ka filluar aksionin në Valias të Kamzës për të shembur 12 pallate të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, dhe për më tepër...

IKMT kallëzon për shpërdorim detyre kryeinspektorin dhe 3 inspektorë në Himarë

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka kallëzuar penalisht për shpërdorim detyre kryeinspektorin dhe 3 inspektorë në Himarë. Mësohet se të kallëzuarit janë Renato...

IKMT nis prishjen e dy pallateve të dëmtuar nga tërmeti në Durrës, deri më tani 130 objekte shkatërruara (foto)

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur prishjen e dy pallateve në Hamallaj të  Durrësit, të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Objektet janë...

U dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit, shemben dy pallate në Durrës

Dy pallate në rrugën “Aleksandër Goga” në Durrës janë shembur këtë të hënë, në kuadër të rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit. Bëhet me dije...

IKMT paralajmëron shembje në Zvërnec, pronarët e bizneseve protestë para bashkisë

Rreth 50 biznese të zonës së Zvërnecit në Vlorë kanë dalë në protestë përpara Bashkisë së Vlorës. IKMT ka njoftuar se do të ndërhyjë për...

Plas sherri mes rilindasve dhe Sandër Lleshat. Kritika e ashpër e Damian Gjiknurit

Ministri Sandër Lleshaj ka marrë kritikën e dytë në lidhje me aksionet e IKMT nga brenda "familjes" së tij. Ish-ministri Damian Gjiknuri mendon si kryebashkiaku...

Shembja e ndërtesave në Velipojë, Bashkia e Shkodrës kallëzim penal ndaj IKMT

Bashkia e Shkodrës ka depozituar këtë të enjte kallëzim penal në Prokurorinë e Shkodrës ndaj IKMT dhe drejtorisë vendore të policisë Shkodër, pas shembjes...

Aksioni i IKMT, Ademi “ngrin” punën e fadromave në Velipojë: Dua vendimin

IKMT për të dytën ditë ka nisur aksioni i prishjes së objekteve në zonën e plazhit në Velipojë, por është ndërprerë pasi në terren...

Prishja e ndërtimeve në Velipojë, Pjerin Ndreu kundër qeverisë: Ne nuk jemi policë të rreshtit

IKMT nisi sot aksionin për shembjen e ndërtimeve pa leje në Velipojë, aksion gjatë së cilit pati përplasje me qytetarët. Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu kundërshtoi vendimin e...

Latest news

52,000 raste ditore me Covid-19, Franca pritet të vendosë masa të reja shtrënguese anti-Covid

Franca është duke mbledhur këshillin e mbrojtjes këtë javë për të vendosur masat e reja shtrënguese anti-Covid. Kjo lëvizje e qeverisë vjen e ndikuar...

Covid 19, mbyllen 14 shkolla në Kosovë, mësimi do të zhvillohet online

Për shkak të paraqitjes së rasteve pozitive me koronavirus, si në mesin e nxënësve ashtu edhe të mësimdhënësve, 14 shkolla në Kosovë janë mbyllur,...

Propaganda/ Të paktën nisi rotacioni dhe kemi Endrin kryeministër

Vetëm Edi Ramës mund t’i shkojë në mend të bëjë propagandë me një operacion humanitar si ai për shpëtimin e disa fëmijëve nga kampi...

Aksident i trefishtë në Lezhë, automjeti me shpejtësi del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë. Mësohet se 3 automjete janë përplasur me njëri-tjetrin por fatmirësisht nuk ka...

Tre të vdekur dhe 197 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga...
- Advertisement -