Hysaj kthehet në Napoli, De Biazi gati “rikonstruksionin”

Duhet të lëçisni

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Vdekshmëria në BE ulet ndjeshëm në shkurt, në kontrast në Shqipëri

Pasi arriti dy kulme të rëndësishme në pranverë dhe vjeshtë 2020, vdekshmëria e tepërt filloi të binte në dy muajt e parë të 2021...

Një nga futbollistët më të rëndësishëm të Kombëtares tonë, Elseid Hysaj, është dëmtuar gjatë ndeshjes ndaj Austrisë dhe tekniku De Biazi e ka lejuar të largohet nga grumbullimi. Mbrojtësi i lindur në Shkodër po kalon një formë të shkëlqyer tek Napoli, skuadra që vazhdon të tentojë titullin e madh në Serinë A, ndoshta edhe për shkak të problemeve fizike nuk ishte ai i zakonshmi në “Ernst Happel” të Vienës. Sipas shtypit vendas dhe të huaj edhe krahu i djathtë i skuadrës tonë ishte katastrofë dhe të kesh një si Hysaj në atë pozicion dhe të marrësh këtë etiketim është disi e pazakontë. Sidoqoftë, tashmë futbollisti është kthyer në Itali për një ekzaminim më të specializuar. Ndërkohë që Hysaj nuk do të jetë i vetmi që De Biazi do t’i gjejë një zëvendësues për miqësoren e radhës në Luksemburg, pasi parashikohen edhe ndryshime të tjera në formacion, duke mbajtur në stol edhe futbollistë që fizikisht janë të shëndetshëm, por që nuk po përgjigjen në fushë. “Në ndeshjen e parë nuk shkuam mirë dhe ju mund ta vlerësoni edhe vetë. Por ai takim ishte thjeshtë një test eksperimental, për të parë disa alternativa”, tha trajneri pas takimit dhe sigurisht që tani i ka idetë shumë më të qarta.

 

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Vdekshmëria në BE ulet ndjeshëm në shkurt, në kontrast në Shqipëri

Pasi arriti dy kulme të rëndësishme në pranverë dhe vjeshtë 2020, vdekshmëria e tepërt filloi të binte në dy muajt e parë të 2021...

Basha: Edhe 4 ditë për fitoren e madhe. Votoni 9 dhe ne do të sjellim ndryshimin që Shqipëria ka nevojë!

Kreu i PD, Lulzim Basha i është drejtuar me një thirrje gjithë qytetarëve shqiptarë 4 ditë para zgjedhjeve. Basha i i fton qytetarët të votojnë...