Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

F1/ Rosberg fiton edhe në Singapor

Nga Rexhina Biba 0

Nico Rosberg ka fituar edhe Çmimin e Madh të Singaporit.

Piloti i Mercedesit, tashmë edhe kryesues i renditjes së përgjithshme për pilotë, la pas Daniel Ricciardo (Red Bull) dhe shokun e skuadrës, Lewis Hamilton.

Në vend të katërt dhe të pestë mbetën dy pilotët e Ferrarit, me Kimi Raikkonen që la pas gjermanin Sebastian Vettel.

Lewis Hamilton lë kështu kryesimin e renditjes së përgjithshme pas 4 garave, duke ndezur dhe më shumë rivalitetin brenda Mercedesit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej