Fjalë kyçe: ferrari

Kalitje / Nga Rexhina Biba -

F1/ Rosberg fiton edhe në Singapor

Nico Rosberg ka fituar edhe Çmimin e Madh të Singaporit. Piloti i Mercedesit, tashmë edhe kryesues i renditjes së përgjithshme për pilotë, la pas Daniel Ricciardo (Red Bull) dhe shokun…