- Advertisement -

TAG

ferrari

Ferrari kërkon djalin e Schumacherit në skuadër

Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, është gati t’i bashkohet skuadrës italiane të Ferrarit, duke filluar...

Legjenda Schumacher feston 50-vjetorin në koma, ja si e nderon Ferrari

Michael Schumacher, legjenda e “Ferrari-t” Në sallën e ekspozitës gjenden makina, kokore, foto e shumë aksesorë të tjerë të Schumacher, një piloti që nga...

Para tij vetëm Schumacher, Hamilton: Kam ndjesi të çuditshme, më duket e pabesueshme

Lewis Hamilton është shpallur për herë të pestë në karrierë kampion i Formula 1. Britaniku u rendit i katërti në fundjavë në Çmimin e...

Helikopter privat dhe Ferrari, Elvana Gjata zbulon fytyrën e të dashurit misterioz

Prej shumë kohësh këngëtarja shqiptare Elvana Gjata është përfolur se është në një lidhje me një biznesmen i cili bën jetë luksoze. Media të...

Ferrari nxjerr në ankand makinën fituese të Schumacher

Makina F2011s/n, me të cilën piloti gjerman Michael Schumacher fitoi garën e Çmimit të Madh të Montekarlos në vitin 2001 do të dalë në...

Shkodër, policia bllokon “Ferrarin” 200 mijë € (film)

Policia e Shtetit vijon operacionin për sekuestrimin e pasurive të përftuara me veprimtari të paligjshme. Gjatë ditës së djeshme me urdhër të gjykatës u bë...

Policia italiane ndalon Balotelli-n me 200 km në orë

Mario Balotelli është ndalur të shtunën e kaluar nga policia në Breshia teksa po lëvizte me Ferrarin e tij me 200 kilometra në orë. ...

Ferrari promovon makinën më të shpejtë të të gjitha kohërave(foto)

  Ferrari ka promovuar makinën më të shpejtë kabriolet të të gjitha kohërave. Quhet "LaFerrari" ky model i ri kabriolet dhe është një konvertim hibrid i modelit ekzistues...

F1/ Rosberg fiton edhe në Singapor

Nico Rosberg ka fituar edhe Çmimin e Madh të Singaporit. Piloti i Mercedesit, tashmë edhe kryesues i renditjes së përgjithshme për pilotë, la pas Daniel...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -