Fjalë kyçe: singapor

OpEd / Nga Media -

Vitet që humbasin shqiptarët në shkollë

Nga Klodian Tomorri Për shumë vite me radhë ekonomistët kanë përdorur numrin mesatar të viteve të shkollës për të krahasuar kapitalin human mes vendeve. Për shembull nëse një shqiptar bën…

Kalitje / Nga Rexhina Biba -

F1/ Rosberg fiton edhe në Singapor

Nico Rosberg ka fituar edhe Çmimin e Madh të Singaporit. Piloti i Mercedesit, tashmë edhe kryesues i renditjes së përgjithshme për pilotë, la pas Daniel Ricciardo (Red Bull) dhe shokun…