Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama i dhjerë e i lagur, por krenar

Nga Arben Llalla 0

Nga Arben Llalla

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë nuk guxoi të shkarkonte kryetarin e Shtetit, Ilir Metën, por u mundua të justifikohej si një njeri tolerant.

E vërteta është se Edi Rama s’ka këllqe të shkarkojë Metën.

E thashë edhe para disa ditësh që Rama përballë Metës është i humbur, sepse Iliri Meta dy herë e bëri Berishën kryeministër dhe Ramën një herë. Iliri Meta brenda pak ditësh e bëri Ramën të duket edhe 10 vite të tjera më i lodhur e i plakur. Kjo gjë u vërejt në fjalimin qaramanësh e fëminor të kryeministrit Rama në Kuvendin e sotëm, ku kërkoi edhe disa minuta të flasë kundër rregulllores.

E kam thënë para disa ditësh se Edi Rama s’ka bithë të përballet me Ilir Metën.

Do kisha fituar disa mijëra euro, nëse Rama do pranonte bastin me mua, shnosh. Por, do të kem edhe raste të tjera, kur Rama do flasë “blla-blla”, por do tërhiqet përsëri me kokën ulur e i dhjerë.

Aq burrni ka Rama vetëm 5 minuta është mashkull, laget lehtë. Fletë vetë puna.

Tashmë Ilir Meta nuk i merr më gjërat me “dashuri e qetësi”, por me mendje të kthjellët dhe veprim të saktë, me goditje në kohën dhe vendit e duhur duke e hedhur kundërshtarin me knockout që në raundin e parë.

Fati i Edi Ramës dihet; një rënie e shpejtë, duke braktisur me marrëveshje çdo gjë dhe mos e kthyer kokën pas. Ne, vetëm mund t’i urojmë Edi Ramës dhe familjes së tij jetë të lumtur në atë vendin evropian, ku kanë shkarkuar plaçkat dhe t’i lënë të qetë shqiptarët në Ballkan, sepse brenda gjashtë viteve i futën në qorrsokak.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej