- Advertisement -

TAG

Kuvendi i Shqipërisë

Gjykatë? Po ç’e deshe?!

Nga Dritan Shano 4+ vjet e shumë Ambasadorë më parë, me 140 vota u miratua në Kuvendin e Shqipërisë Reforma në Drejtësi. Qysh atëhere e deri...

Shqipëria pa futboll, 9 klubet e Superiores i vendosin kushte qeverisë

Liga e Futbollit Profesionist vendos bojkotimin e kampionatit dhe pak çaste më parë ka dalë me njoftimin e mëposhtëm, ku bëhet me dije se...

Tre deputetë me koronavirus, Kuvendi mblidhet sot në masa të shtuara sigurie

Pasi ditën e djeshme u konfirmuan me koronavirus tre deputetë, seanca e sotme plenare nuk do të shtyhet, por do mbahet në masa të forta...

Ambasadori Soreca: Miratimi i 5 qershorit përmbush një nga kushtet kryesore për negociatat, por ndryshimet shtesë nuk duhet të dëmtojnë frymën dhe rezultatet e...

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar në lidhje me miratimin e marrëveshies së 5 qershorit, ditën e sotme në Kuvend,...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, emigrantët do të kenë të drejtën e votës

Të gjithë shqiptarët me vendbanim të përhershëm jashtë Shqipërisë do të kenë të drejtën e votës. Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot ndryshimet në Kodin...

Meta kthen mbrapsht në Kuvend dekretin e rëndësishëm: Ka formulime të pasakta (dokument)

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kthyer mbrapsht për rishqyrtim dekretin për “Për aktivitetet e turizmit detar”. Kuvendi i Shqipërisë në seancën plenare të...

Deputeti i komunitetit egjiptian reciton “O moj Shqypni!” dhe ia mvesh Gjergj Fishtës (film)

Në çdo seancë të Kuvendit ka nga një qyfyre të re, gjë që vërteton se kundërshtarët e qeverisë janë të denjë në nivelin e...

Miratohet Akti Normativ, falen gjobat dhe anulohen vendimet për patentat e bllokuara

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 95 vota pro, 6 kundër, 3 abstenim aktin normativ për “Për faljen e masave administrative me karakter ndëshkues,...

Kuvendi shqyrton sot ndryshimet në buxhetin e vitit 2020

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon sot një seancë plenare ku do të shqyrtohen disa akte normative dhe pr/ligje, mes tyre edhe ndryshimet në buxhetin e...

Kuvendi i Shqipërisë/ Fuga: Të gjithë ato që janë me koronavirus për t’i shpëtuar burgut duhet të ikin nga Shqipëria

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar pothuajse në mënyrë unanime pro disa ndryshimeve në Kodin Penal, ndërkohë ndërsa janë pranuar edhe propozimet e Presidentit Ilir...

Latest news

Tensione te protesta e PDIU, Doda: 24 persona u arrestuan me urdhër direkt nga ministri Lleshi

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”, mbështetesit e PDIU janë bllokuar gjatë rrugës drejt kryeministrisë nga policia, ku shihen momentet e përplasjes mes aktivistëve dhe efektivëve,...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët/ Idrizi: Policia në shërbim të vetëm një njeriu (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

Protesta e PDIU zhvendoset tek kryeministria, policia bllokon rrugën, tensionohet situata

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”e PDIU dhe qytetarë të shumtë kanë vendosur së fundmi të shkojnë në një marrshim drejt kryeministrisë, aty ku Nikos Dendias...

Dhuna e frikshme/ Policia arreston protestuesit patriotë të PDIU-së. Policët nuk lejojnë njerëzit të shkojnë te Kryeministria (film)

Dhuna e policisë ndaj protestuesëve patriotë të Shoqatës “Çamëria” dhe PDIU-së ka qenë e paprecedentë. Janë me dhjetra të arrestuarit, kurse policia nuk ka...

Sazan Guri i bashkohet protestës së PIDU: Rama po vjedh kufijtë e Shqipërisë (Film)

Ministri grek Nikos Dendias ka mbërritur në Tiranë ndërsa në orën 11:45 minuta ka hyrë në Ministrinë e Jashtme Shqiptare për të vijuar axhendën...
- Advertisement -