Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha: Qeveria Rama si byro mafioze

Nga Media 0

Kryetari i PD Lulzim Basha, e cilësoi fitore të opozitës ligjin për dekriminalizimin, duke theksuar se ky ligj do veprojë edhe ndaj kryeministrit Rama. Kryetari i PD-së e quajti shumicë të babëzitur, të inkriminuar e të korruptuar, mazhorancën e drejtuar nga Rama-Meta duke theksuar se opozita do ta rrëzojë shumë shpejt.

Në takim me të rinjtë demokratë në Shkodër Basha tha se qeveria Rama po vepron si byro mafioze dhe jo më si byro politike. “Kjo është oligarkia, sundimi i pakicës. por tashmë jo si një byro politike por si një byro mafioze njerëzish, të cilët duan të marrin të gjitha vendimet në emër të shqiptarëve, por jo për shqiptarët”, tha kryetari i PD-së.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej