- Advertisement -

TAG

byroja politike

Burri që i bën gratë të qajnë/ Ish-ministrja: “Rama më ka bërë dy herë të qaj. Ky ishte qëllimi i tij”

Milena Harito, ish-ministre e Inovacionit dhe Administratës Publike ka zbuluar si ishte të punonte në një kat me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë...

Bëmë mama të të ngjaj

Byroja Kombëtare e Hetimit ka zgjuar shumë emocione e nostalgji. Rastësisht ka emrin "byro" si dikur Byroja Politike që hetonte e gjykonte vetë çdo gjë....

Si e festonte “shoku Enver”, vitin e ri / Nga familja, Byroja Politike, mbrëmja me fatosat e pionerët… (fotot e panjohura)

memorie.al publikon disa foto të panjohura të ish-udhëheqësit komunist të Shqipërisë, Enver Hoxha, të cilat na e parqesin atë në momentë të ndryshme të festive...

Festa jubilare e socialistëve midis 75 dhe 25-vjetorit

Nga: Luljeta Progni Pas vdekjes së Enver Hoxhës në prill të vitit 1985 kongresi pasues i PPSH-së, i vitit 1986, i pari pa praninë e...

PD: Përjashtimi i Berishës si vendim i Byrosë Politike

Partia Demokratike e cilëson vendimin e Byrosë së Kuvendit për përjashtimin e Berishës si hakmarrje për denoncimin që ai i ëri Shullazit.  PD kërkon anullimin...

Kujtesa historike e Shqipërisë, si histori individësh, jo shteti

Nga Afrim Krasniqi Muajt e fundit, arkivat amerikane mbi Shqipërinë u hapën dhe brenda tyre arrijmë të gjejmë raporte të ambasadorëve amerikanë për gjendjen apo...

Basha: Qeveria Rama si byro mafioze

Kryetari i PD Lulzim Basha, e cilësoi fitore të opozitës ligjin për dekriminalizimin, duke theksuar se ky ligj do veprojë edhe ndaj kryeministrit Rama....

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -