Basha kushte për Ramën: “Ndryshe ikim nga Kuvendi”

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Shansi i fundit, largimi i Prengës dhe kalimi i akteve të Dekriminalizimit

Kryetari i PD-­së, Lulzim Basha i është drejtuar me një sërë kushtesh Kryeministrit Edi Rama, duke i cilësuar si shansi i fundit që i jep opozita. Nëse kushtet nuk plotësohen Basha paralajmëroi bojkot pasi ështe e  pamundur që në kushtet aktuale të kemi funksionim normal të Kuvendit.

Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së grupit parlametar të PD­së, Basha renditi si kushte të opozitës largimin nga Kuvendi të Armando Prengës, miratimin e akteve të Dekriminalizmit në seancën plenare të së enjtes, miratimin po në këtë seancë të largimit të deputetëve Koço Kokëdhima, Valentina Leskaj dhe Rakip Suli, që sipas kreut të demokratëve kanë përfituar nga pasuritë publike në shkelje të kushteve të mbajtjes së mandatit të deputetit. Basha ka akuzuar kryeministrin Rama se ka strehuar në kupolën e PS kriminelë. “Armando Prenga që derdhi gjak qytetarësh të pafajshëm në komisariatin e Laçit në vend që të mbahet në burg shpërblehet dhe rikthehet në Kuvend nga Rama. Kemi kriminalizim të shpejtë të PS, kthimi në klan kriminal që drejtohet nga Rama, këto janë zhvillime që thërrasin për një gjykim dhe aksion mbarëpopullor që nuk kufizohet vetëm te PD dhe opozita”­ tha Kryetari i PD-së, Lulzim Basha.

Sipas Bashës, përballja me këtë regjim është dhe do jetë e gjithanshme, në Kuvend e jashtë tij. “Në Kuvend me këtë regjim do të nisë të enjten me një sërë kushtesh mosplotësimi i të cilave do të cojë në pamundësinë e funksionimit të Kuvendit”, ka deklaruar Basha.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...