- Advertisement -

TAG

Laç

Aksident tragjik/ Përplasen dy makina, vdes 55-vjeçari në Laç

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Laçit. Bëhet me dije se mjeti me drejtues shtetasin A.Gj., është...

Ishte ministër… është lac

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj nuk ka hobby vetëm gazin lotsjellës, por dhe makinat. Ai tashmë ka një automjet tip BMW, vlera e të cilit...

Vrasja e dyfishtë në Laç, Apeli rikthen në burg Kreshnik Tushën

Gjykata e Apelit të Tiranës ka rikthyer në burg Kreshnik Tushën, i akuzuar për vrasjen e dyfishtë në Laç, ku mbetën të vdekur biznesmenët...

Aksident i trefishtë në Laç, 2 të plagosur

Tre mjete janë përfshirë në aksident pranë kryqëzimit të Patokut në afërsi të Laçit. Për pasojë dy të rinj kanë mbetur të plagosur, të cilët...

Ndërron jetë në spital 53-vjeçari Paulin Gjergji. U plagos mbrëmë gjatë atentatit në Laç

Mbrëmjen e djeshme në sheshin e një hoteli në Laç është ekzekutuar biznesmeni Bujar Lika (Hasani). Gjatë atentatit dy persona mbetën të plagosur, Paulin Gjergji...

Laç, vritet në atentat biznesmeni Bujar Lika, 2 të plagosur

Biznesmeni 37 vjeçar Bujar Lika (Hasani) është ekzekutuar në një atentat disa minuta më parë në sheshin e një hoteli në Laç. Nga të dhënat...

Mjeku Agron Lala: Nga urgjenca e spitalit të Laçit, asnjë rast me Covid-19 në gjendje të rëndë

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë ditës së sotme janë konfirmuar 25 raste të reja me Covid-19 në vend dhe këto raste...

Përfshihet nga flakët banesa në Laç, dyshohet për një fëmijë të lënduar

Një zjarr masiv ka rënë mesditën e sotme në fshatin Sanxhak në Laç, ku nga flakët është përfshirë një banesë. Të dhënat paraprake njoftojnë se...

Zjarr në shkollën 9-vjeçare të Laçit, defekt në sistemin elektrik

Një shkollë 9 vjeçare në Laç është rrezikuar nga flakët. Bëhet me dije se në shkollën 9 vjeçare nr. 3 në Laç është djegur...

Tërmeti u dëmtoi dhe shembi pallatet, banorët në Laç: Nga shteti nuk na erdhi as edhe një çadër (film)

Tërmeti i 26 nëntorit nxori të pabanueshëm disa pallate dhe banesa, duke lënë të pastrehë dhjetra familje në Laç. Pjesa më e madhe e banorëve...

Latest news

Basha: Në 24 orë kam parë sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh sot se në 24 orët e fundit e ka parë nga afër se sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor,...

Ish-deputeti i PD: Fieri pa tamponë, ja realiteti që Rama dhe Manastirliu duan ta fshehin

Ish-deputeti demokrat, Luan Baçi, denoncoi nga Fieri mungesën e tamponëve dhe të mjekimit për pacientët e infektuar me koronavirus. Ish-deputei konfirmoi se gjendja në Fier...

Vala e dytë e Covid-19/ Shifra dhe fakte, çfarë po ndodh në të gjithë Europën

Bllokimet, ora policore dhe  kufizimet rajonale po vendosen në të gjithë Europën për të luftuar një rritje të rasteve të koronavirusit,raporton euronews. Çfarë po ndodh...

Shtimi i rasteve me Covid-19, Mitsotakis njofton masat e reja në Greqi

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar këtë paraditet masat e reja të pandemisë në vend. Në një konferencë për shtyp, kreu i qeverisë ka...

Grevistet në Ballsh: T’i çojmë njëherë bukë fëmijëve, pastaj negociojmë

Vijon në ditën e 17 greva e urisë e grave naftëtare në Ballsh, të cilat shprehen të vendosura për të mos u tërhequr, pavarësisht...
- Advertisement -