Bardhi ironizon deklaratën e Berishës: Ankesën Bidenit ia ke dërguar me korrier diplomatik?

0
50

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar për deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha të bëra sot gjatë takimit në Fier. Duke sulmuar ambasadoren Yuri Kim, Berisha tha se ka futur drejtësinë në dorë bashkë me Edi Ramën dhe për këtë ai ishte ankuar me një kërkesë tek Presidenti i SHBA-së, Joe Biden.

Në lidhje me këtë deklaratë të Berishës, Bardhi ka reaguar me anë të një postimi në Twitter, i cili duke përdor ironinë shkruan se është kurioz kërkesën ia ka dërguar me korrier diplomatik, fax apo e-mail.

“Më shumë për kuriozitet: Kërkesë-ankesën Presidentit Biden ia ka dërguar me korrier diplomatik, me fax apo me e-mail?!” – shkruan Bardhi në Twitter.