- Advertisement -

TAG

Joe Biden

Biden tregon Biden tregon ambicien: 200 milionë doza vaksine në 100 ditët e para në Shtëpinë e Bardhë: 200 milionë doza vaksine në 100...

Presidenti i SHBA Joe Biden ka vendosur qëllim shpërndarjen e 200 milion dozave të vaksinës gjatë 100 ditëve të tij të para në Shtëpinë...

“Nuk ishte era njerëz”, djali i Trump tallet keq me Biden pas rrëzimit tre herë nga shkallët e avionit ‘Air Force’ (video)

Ka qarkulluar me shpejtësi një video, ku shihet momenti kur presidenti i SHBA Joe Biden, teksa ngjiste shkallët e aeroplanit është rrezuar tre herë. Djali...

Biden deklaroi se Putin është një vrasës, Erdogan i del në mbrojtje presidentit rus

Nuk është aspak e hijshme ajo deklaratë ka thënë Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ditën e sotme, pasi Joe Biden u shpreh se Presidenti...

Çfarë ka Joe Biden? Bie tre herë nga shkallët e avionit (film)

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden është filmuar teksa rrëzohet 3 herë duke ngjitur shkallët e avionit ‘Air Force One’, në Bazën e Forcave Ajrore...

Biden e Harris kujtojnë viktimat nga Covid, zhvillojnë memorialin e dytë përkujtimor

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe zëvendëspresidentja Kamala Harris do të mbajnë një ceremoni për të përkujtuar 500 mijë viktimat që kanë humbur jetën...

Shtëpia e Bardhë distancon Presidentin Biden nga gjyqi ndaj zotit Trump në Senat

Presidenti amerikan Joe Biden tha se ndërsa gjyqi kundër paraardhësit të tij është duke u zhvilluar në Senat, ai do të përqendrohet në lehtësimin...

Mediat në Serbi të “tronditura”: Biden i dërgon letër Vuçiçit, i kërkon ta njohin Kosovën

Mediat serbe kanë publikuar një artikull sot, ku ka treguar se Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden i ka dërguar një letër Presidentit të Serbisë,...

Nordstream 2: SHBA i ofrojnë negociata Gjermanisë

Nga Auron Dodi Administrata Biden dëshiron të shkëputet nga spiralja e sanksioneve ndaj Gjermanisë për Nordstream 2. Vullneti amerikan për negociata mund ta ndërpresë shkallëzimin...

Anketë: Amerikanët, pozitivë për udhëheqjen e presidentit Biden

Janë mbushur dy javë që nga ndërrimi i administratave dhe pjesa më e madhe e amerikanëve thonë se kanë besim tek Presidenti Biden dhe...

Merkel fton Bidenin për vizitë në Gjermani

Nga Auron Dodi Kancelarja Merkel dhe Presidenti Biden telefonuan për herë të parë. Radha e telefonatave të Presidentit Biden tërhoqi vëmendjen në Gjermani. Kancelarja e Gjermanisë,...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -