Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Asambleja e FSHF zgjedh sot mes Dukës dhe Finos (live)

Nga Media 0

Dita e sotme është dita vendimtare pas një fushate të ndezur elektorale për të mësuar se cili do të drejtojë institucionin qeverisës të futbollit shqiptar për 4 vitet e ardhshme.

Në orën 9.00 në Hotel Adriatik, në Durrës, nisi punimet Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit. Në këtë garë që pritet të jetë shumë e fortë dy janë rivalët krysorë Armand Duka e Bashkim Fino.

Presidenti aktual, Armand Duka, kërkon një mandat të pestë, duke u bazuar sipas tij në progresin e futbollit shqiptar nën drejtimin e tij.

Nga ana tjetër sfidanti kryesor Bashkim Fino, një emër me mjaft peshë në arenën politike shqiptare, premton ndryshimin pas akuzave të forta ndaj drejtimit aktual nga ana e Dukës.

Në garë është edhe Shpëtim Hala, ish-gjyqtar, edhe pse me një kandidaturë që nuk ka patur rezonancë të fortë mediatike.

Asambleja zgjedhore FSHF 2018

Asambleja zgjedhore FSHF 2018

Posted by Rubrika Sportive ne RTSH on Tuesday, February 6, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej