Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Negociatat me BE, Gjosha: Për fat të keq Shqipëria e ka humbur trenin për vitin 2025

Nga Media 0

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka komentuar procesin e integrimit të vendit në BE. Në një intervistë për “Top Show”, Gjosha thotë se Shqipëria e ka humbur trenin për tu bërë pjesë e BE në vitin 2025.

“Risia në këtë dokument të BE është vendosja e një afati konkret, siç është viti 2025. Sigurisht që do të kërkohen kushte për t’u plotësuar. Për fat të keq duhet të themi së Shqipëria e ka humbur trenin e vitit 2025. Deklarata e BE përsa i përket Shqipërisë ishte me gjuhë evazive dhe ngre pikëpyetje, pasi Shqipëria ende nuk ka plotësuar kushtin kryesor siç është reforma në drejtësi dhe vetingu”, tha ish-ministrja.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej