Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestimet e protestuesve/ Basha thirrje Prokurorisë: Mos ju bindni urdhrave politikë të kriminelëve të bandave (film)

Nga Ejona 1

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë urgjente për median pas arrestimit të drejtuesve të PD në qarkun e Elbasanit.

“Mbi 50 mbështetës dhe anëtarë të PD po mbahen paligj

shmërisht në arrest, – vërejti kreu i opozitës. –  Qindra qytetarë të tjerë që kanë protestuar kundër qeverisë, ndaj aferave të tmerrshme nëpër Shqipëri, janë rrahur dhe dhunuar. Ky është bilanc regjimesh represive dhe jo vendi demokratik.

Ndërkohë, sistemi i drejtësisë është shpartalluar. Edi Rama ka vendosur në vend një sistem autokratik jashtë Kushtetutës. Pasi vuri nën kontroll të gjithë pushtetet, ai po i përdor kundër çdo kundërshtari të tij.

Raprezaljet kanë qëllim të vetëm të intimidojnë qytetarët për t’u tërhequr nga beteja. Është plan diabolik, është rrugë pa krye që po e çon Ramën drejt greminës ku do të tërheqë Shqipërinë. Ai po ndihmohet nga vegla të paskrupullta: Sandër Lleshi dhe Arta Marku.

U bëj thirrje oficerëve dhe prokurorëve të mos i binden urdhrave të paligjshëm. Askush të mos ketë dyshimin më të vogël se këto akte represive po thellojnë gropën ku ka rënë Edi Rama.”- tha Basha.

Kujtojmë që policia ka vënë në pranga pasditen e djeshme kryetarin e PD në Librazhd, Bujar Vreto, ish-deputetin e Qarkut të Elbasanit, Aurel Bylykbashi si dhe drejtues të tjerë të degëve lokale, pas protestës kundër vizitës së kryeministrit Edi Rama në Prrenjas dhe Librazhd.


LIVE

LIVE – Deklarate urgjente për median.

Publiée par Lulzim Basha sur Vendredi 14 juin 2019

Loading...

Komente (1)

  1. ZOti Basha duhet tju vije turp qe nxisni militantete tuaj te kryejne akte dhune e sidomos ndaj eskortes se kryeministrit.Perdorimi i forces dhe dhunes eshte nje akt barbar qe nuk mbeshtet asnje vend demokratik Europian.Kjo rruge qe ju ndiqni eshte rruga e regresit.Qellimi i ketyre veprimeve eshte te krijojne destabilitet dhe nje krize politike qe i intereson vetem ju dhe partise Demokratike.Kete dhune e keni deshmuar dhe neper protesta te dhushme.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej