- Advertisement -

TAG

kreu i Partisë Demokratike

Basha ndalet tek një tjetër dështim i Ramës: Shqipëria e fundit në Europë për shpenzimet e shëndetësisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur ditën sot me një tjetër dështim, sipas tij të qeverisë Rama teksa vendi po përballet...

Basha nxjerr video-mesazhin: Për ta vënë Shqipërinë në rrugën e suksesit duhet mposhtur korrupsioni

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se për ta vënë Shqipërinë në rrugën e suksesit duhet mposhtur korrupsioni. Përmes një video-mesazhi në Facebook, Basha...

“Veç Enveri i mbajti në kafaz”, Basha i përgjigjet Ramës: Ne kemi një plan pune!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagon pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për largimin e shqitparëve nga vendi, teksa ky i fundit tha...

Basha takohet në Zagreb me kryeministrin e Kroacisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Zagreb me kryeministrin e Kroacisë, Anrej Plenkoviç. Në këtë takim në fokus kanë qenë disa tematika,...

Basha në Slloveni: Mora mbështetje për nisjen e bisedimeve për anëtarësim brenda vitit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet sot në Slloveni ku është takuar me kryeministrin dhe kreun e Presidencës së ardhshme të Bashkimit Europian,...

Basha paralajmëron: Sapo të vijmë në qeveri do të ndryshojmë Kushtetutën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka premtuar rikthimin e Ministrisë se Integrimit Europian. Gjatë një bashkëbisedimi me përfaqësues të Shoqërisë Civile, në Forumin...

Basha: Brenda 6 muajve të parë do bëjmë realitet Konferencën Ndërqeveritare për integrimin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte i ftuar në forumin për integrimin organizuar nga Instituti i Studimeve Ndërkombëtare ku bashkëbisedoi me përfaqësues të...

Basha zbulon planin: Turizmi është një nga bazat e ekonomisë tonë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka prezantuar këtë të mërkurë programin për turizmin, duke theksuar se ky sektor është një projekt madhor kombëtar. Basha...

Basha: Shëndetësia është në kolaps. “Tirja” është produkti i Ramës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagon pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në një bashkëbisedim me gazetarët për shëndetësinë. Përmes një deklarate për mediat...

Basha: Kryeministri në ikje, nuk i ka mbetur gjë tjetër veçse të bëjë sulme personale

Kreu i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama. Në një konferencë për media, Basha teksa i cilësoi 8 vite...

Latest news

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...
- Advertisement -