- Advertisement -

TAG

kreu i Partisë Demokratike

Basha flet publikisht për librin e tij: “Misioni im” është një letër e hapur drejtuar gjithë shqiptarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli në një takim me studentët në Qytet Studenti për librin e tij të parë, të botuar ditën...

“Misioni im”, Lulzim Basha befason në prag të zgjedhjeve, boton librin e tij të parë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka botuar librin e tij të parë, një muaj para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Libri i tij titullohet...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Basha ndalet tek një tjetër dështim i Ramës: Shqipëria e fundit në Europë për shpenzimet e shëndetësisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur ditën sot me një tjetër dështim, sipas tij të qeverisë Rama teksa vendi po përballet...

Basha nxjerr video-mesazhin: Për ta vënë Shqipërinë në rrugën e suksesit duhet mposhtur korrupsioni

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se për ta vënë Shqipërinë në rrugën e suksesit duhet mposhtur korrupsioni. Përmes një video-mesazhi në Facebook, Basha...

“Veç Enveri i mbajti në kafaz”, Basha i përgjigjet Ramës: Ne kemi një plan pune!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagon pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për largimin e shqitparëve nga vendi, teksa ky i fundit tha...

Basha takohet në Zagreb me kryeministrin e Kroacisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Zagreb me kryeministrin e Kroacisë, Anrej Plenkoviç. Në këtë takim në fokus kanë qenë disa tematika,...

Basha në Slloveni: Mora mbështetje për nisjen e bisedimeve për anëtarësim brenda vitit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet sot në Slloveni ku është takuar me kryeministrin dhe kreun e Presidencës së ardhshme të Bashkimit Europian,...

Basha paralajmëron: Sapo të vijmë në qeveri do të ndryshojmë Kushtetutën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka premtuar rikthimin e Ministrisë se Integrimit Europian. Gjatë një bashkëbisedimi me përfaqësues të Shoqërisë Civile, në Forumin...

Basha: Brenda 6 muajve të parë do bëjmë realitet Konferencën Ndërqeveritare për integrimin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte i ftuar në forumin për integrimin organizuar nga Instituti i Studimeve Ndërkombëtare ku bashkëbisedoi me përfaqësues të...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -