- Advertisement -

TAG

kreu i Partisë Demokratike

Pezullimi i fluturimeve, Basha: Rama të ndërpresë menjëherë grevën dhe të ndalë kërcënimet

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për pezullimin e fluturimeve në Aeroportin e Rinasit, pas bllokimit të punës nga kontrollorët. Basha shkruan në...

Basha takime në njësinë 3 në Tiranë: Më 25 prill votoni për ndryshimin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur nga një numër i madh qytetarësh, në Njësinë 3 të kryeqytetit. Gjatë diskutimeve në disa biznese të...

Basha bën zotimin: Në kabinetin tim, asnjë anëtar që ka shërbyer më parë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar se në qeverisjen e tij nuk do të ketë anëtarë të kabinetit, që kanë shërbyer në...

Basha merr dhuratë çorape leshi nga gruaja e Havzi Nelës: Kam tre vjet që i mbaj (film)

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet sot në Kukës ku ka zhvilluar takime me qytetarët kuksianë. Gjatë vizitës Basha vendosi lule edhe në bustin...

Basha kujton heronjtë e 2 prillit: Na japin sigurinë se jemi në rrugën e drejtë dhe të fitores

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar sot heronjtë e 2 prillit. 30 vite më parë, më 2 prill 1991 regjimi komunist vrau...

12 vite në NATO/ Basha kujton anëtarësimin: Na votoni, të integrojmë Shqipërinë në BE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka kujtuar 12-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Përmes një video-mesazhi të publikuar në Facebook, Basha kujton përmes...

Basha pritet me entuziazëm nga demokratët e Korçës (Film)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur Korçën qytetin radhës ku do të zhvillojë sot takime elektorale. Basha është ndalur për të përshëndetur mbështetësit,...

Ish-futbollisti i Kombëtares Andi Lila merr postin e rëndësishëm në PD

Partia Demokratike duket se e ka një ndër prioritetet e programit të saj sportin. Për këtë arsye kryedemokrati Lulzim Basha i ka besuar një...

Basha para Komisioneres së BE: Kemi plan konkret pune të trajnuar e paguar mirë

Gjatë një tryeze diskutimi me Komisioneren e BE, Mariya Gabriel, dhe përfaqësues të Universitetit Modul të Vjenës, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli...

Basha flet publikisht për librin e tij: “Misioni im” është një letër e hapur drejtuar gjithë shqiptarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli në një takim me studentët në Qytet Studenti për librin e tij të parë, të botuar ditën...

Latest news

Këshilli i Europës evidenton masakrën elektorale të 25 Prillit. Raporti karton i kuq për Qeverinë

Asambleja Parlamentare të Këshillit të Europës në lidhje me zgjedhjet në Shqipëri ka theksuar se raporti i KiE evidenton elementët e masakrës elektorale të...

Java Çame/ Sibora Bitri ja merr “Tumankuqes” (film)

Emisioni i sotëm i “ABC së Mëngjesit”  ka përfunduar ndryshe ku nuk kanë munguar as këngët popullore çame, duke qënë se edhe jemi në...

Shqipëria merr medalje argjendi/ Të dytët në botë për marrje ryshfeti, por mandati i tretë është premtues për vendin e parë

Sipas një raporti të Bankës Botërore dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) Shqipëria ka arsye të krenohet, sepse ka bërë një përparim...

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...
- Advertisement -