Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Zjarr nga bombola në Kombinat, digjet një banesë dhe një restorant

Nga Rexhina Biba 0

850x636_d99bb3d8-f8ec-450e-8485-314c07f0c322_cx0_cy6_cw0_w987_r1_s_r11474620043

Një banesë dhe një restorant që ndodheshin në një godinë dykatëshe u përfshinë nga flakët pak para mesnatës së mbrëshme në zonën e Kombinatit në Tiranë, por që fatmirësisht nuk pati të lënduar.

Shkak i zjarrit mësohet se ka qenë shpërthimi i një bombole gazi. Fillimisht policia njoftoi për zjarrin në banesë, që rrezikonte edhe shtëpitë aty ngjitur.

Pak çaste më vone u njoftua edhe për djegien e restorantit. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar zjarrëfikset që vunë flakët nën kontroll.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>