- Advertisement -

TAG

Europe

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

OKB: Shqipëria vendi kryesor në Europë i origjinës së kanabisit, grupet kriminale nuk dënohen

Një raport i fundit i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogat dhe Krimin (UNODC), që analizon me detaje krimin e organizuar në Ballkanin...

Koronavirusi/ OBSH thirrje qytetarëve: Qëndroni në shtëpi për festa

Organizata Botërore e Shëndetit ka lajmëruar të gjithë qytetarët që të kenë kujdes ndaj koronavirusit. OBSH bën thirrje që të gjithë njerëzit, nëse i kanë...

Lulzim Basha kujton udhëtimin e parë pa viza në Europë: Sot 10 vjet më parë m’u plotësua një ëndërr

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kujtuar me anë të një postimi në rrjetet sociale udhëtimin e parë pa viza drejt Europës. Në postin...

Eurostat: Shqipëria, e para në Europë për peshën e lartë të punonjësve me pagë të ulët

Shqipëria renditet ende si një vend ku papunësia është në nivele të larta në raport me vendet e tjera Europës, por edhe ata që...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...

Hapen 6 zyra të reja aplikimi për dokumente biometrike në Europë

Qytetarët shqiptarë që jetojnë, punojnë apo studiojnë jashtë vendit do të kenë mundësi të aplikojnë për dokumente biometrike edhe në 6 zyra të reja,...

Meta thirrje për numrin e testimeve: Është shqetësuese se jemi të fundit në Europë

Presidenti Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij ditën e sotme në lidhje me numrin e testimve për Covid-19. Me anë të një postimi në...

Europa shënon mbi 200,000 raste të reja me koronavirus në një ditë

Vala e dytë e koronavirusit në Europë ka dyfishuar rastet e reja në dhjetë ditët e fundit. Sipas llogaritjeve të agjencisë Reuters, rajoni ka kaluar...

Situatë e rënduar në Europë, rriten shifrat e Covid-19 në Greqi dhe Itali

Situata paraqitet serioze dhe shumë problematike në Europë, përsa i përket shifrave të koronavirusit. Autoritetet greke konfirmuan sot 438 raste të reja me koronavirusin e...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -